“LÖSEV koşar, çocuklar yaşar”

“LÖSEV koşar, çocuklar yaşar”
Yayınlama: 27.02.2017
Düzenleme: 13.12.2022 15:37
A+
A-

“Koşar Adım LÖSEV Takımı” Şimdi de Runatolia’da Tedavi Maratonunu Tamamlamaya Çalışan Lösemili Çocuklar için Koşuyor…

"LÖSEV koşar, çocuklar yaşar"

Şimdi dünyada ve ülkemizde yaygın olarak düzenlenen, çalışmalarına gönül verdiğiniz sivil toplum kuruluşunu desteklemek için katılabileceğiniz çok etkili bir uygulama var.

Artık ülkemizde de hayata geçen maratonlar bunlardan biri.

LÖSEV’in binlerce gönüllüsünün koşarak ya da koşan gönüllüleri destekleyerek katılım gösterdiği maratonlar sayesinde lösemili çocuklar hayata bağlanıyor.

Yardımseverlik Koşusu nedir?

Gönüllü koşucuların ulusal veya uluslararası yarışlarda (koşu/triatlon/duatlon/bisiklet/yüzme vb.) performans sergilemeye karar verdikleri andan itibaren kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine duyuru ve çağrılar yaparak bir yardım kuruluşu için bağış çağrısında bulunması ve bu çağrı neticesinde belirlediği amaç ve hedef için yardım toplaması yöntemidir. Bağışlar Vakfın ilgili proje için açılan banka hesabına doğrudan yapılır.

“Koşar Adım LÖSEV Gönüllüleri” kanserle mücadele eden minik savaşçıların bir an önce iyileşip sağlıklarına kavuşabilmeleri için 5 Mart Pazar günü Antalya Runatolia Maratonunda buluşuyorlar. Profesyonel sporculardan amatörlere, çocuklardan kendini genç hissedenlere kadar hep birlikte sağlık için, iyilik için koşarak hedefi yakalamaya çalışacaklar. Kanserle savaşan minik yürekler için dökecekleri her damla ter çocuklara hayat olarak geri dönecekKoşar Adım LÖSEV Takımı ANTALYA RUNATOLIA’DA…

 

“Biz Koşalım, Onlar Yaşasın” sloganıyla, ortak hedefe ulaşmak için her bir gönüllü koşucu kendi bağış kampanyasını yürüterek kişisel hedefine ulaşmak için maraton öncesinde yarışmaya başlıyor.

 

CERRAHİ MİKROSKOP ALINACAK

 

LÖSEV’i destekleyen binlerce hayırsever LÖSEV için koşan Gönüllü Koşuculara bağış yaparak Hastanede ihtiyaç duyulan cihazı temin etmeye çalışacak.

Runatolia’da “Koşar Adım LÖSEV Gönüllüleri” kendilerine yapılan bağışlarla LÖSEV için 180.000 TL toplamayı hedefliyorlar. Bu miktar ile kanserle mücadelede %100 başarıyı hedefleyen LÖSEV-LÖSANTE Çocuk & Yetişkin Hastanesi için 2 adet cerrahi mikroskopu alınması hedefleniyor.

 

 

LÖSEMİ CANAVARINI ALT ETMEYİ BAŞARAN ATAKAN ÜLKER DE

TEDAVİ MARATONUNDA KARDEŞLERİ İÇİN KOŞACAK

 

Şu an 17 yaşında ve sağlıklı bir genç olan Atakan Ülker, 4 sene önce lösemi teşhisi aldı. Hastalığı boyunca LÖSEV’den karşılıksız sağlık bursu ve sosyal yardımlar alan ve LÖSEV’in de desteğiyle kanseri yenen Atakan artık maraton koşabilecek kadar sağlıklı bir genç.

 

Hastanede yatan kardeşlerini çok iyi anlayan ve tedavi sürecini de maratona benzeten Atakan, en zorlusunu atlattığını ancak hastane günlerini ve hastanedeki kardeşlerini de asla unutmayacağını iletiyor. Bu sebeple lösemi maratonunda yorgun düşen tüm kardeşlerine moral vermek ve bir an önce iyileşebilmeleri için elinden geleni yapmak istediğini paylaşıyor. Ancak bunun için herkesten az ya da çok demeden destek beklediğini iletiyor.

 

 

ATAKAN’I VE LÖSEV’İ DESTEKLEMEK İÇİN:

 

Atakan Ülker’in bu anlamlı çabasını desteklemek ve onu bağışlarıyla cesaretlendirmek isteyenler, www.losev.org.tr Koşar Adım LÖSEV linkinden, Atakan ÜLKER adını seçerek ya da Akbank, IBAN: TR9100 0460 0663 88 80 0000 0660 LÖSEV bağış hesabına Atakan Ülker- LK 1105 açıklamasını ekleyerek bağış yapabilirler.

Böylece tedavi maratonundaki tüm çocuklara destek verebilir!

 

Siz de Atakan ÜLKER’in bu anlamlı çabasını desteklemek ve onu bağışlarınızla cesaretlendirmek istiyorsanız, www.losev.org.tr Koşar Adım LÖSEV linkinden, Atakan ÜLKER adını seçerek, yâda Akbank, IBAN: TR9100 0460 0663 88 80 0000 0660 LÖSEV bağış hesabına Atakan ÜLKER- LK 1105 açıklaması ile bağışını yapabilirsiniz.

Atakan’ın bu örnek çabasına siz de destek olarak çocukları hayata bağlayabilirsiniz.

 

 

Koşar Adım LÖSEV Takımında Yer Almak Ya da Takımı Desteklemek İçin Ne Yapmalısınız?

 

  1. Runatolia ve diğer koşu organizasyonlarında siz de LÖSEV’in gönüllü koşucuları arasında yer alabilir ve Koşar Adım LÖSEV Takımı ile birlikte koşabilir/ yürüyebilirsiniz. Böylece sizi destekleyenlerle LÖSEV için bağış toplayabilirsiniz.

 

  1. “Tüm çocuklar Atakan gibi iyileşsin, sağlıkla koşabilsin” diyerek koşucu olarak katılamıyorsanız “Koşar Adım LÖSEV Takımına” bağış yaparak destek olabilir, bağışlarınızla hayat verebilirsiniz. Bunun için LÖSEV in resmi internet sayfasından losev.org.tr adımları izleyerek küçük dahi olsa bağış yapabilirsiniz.

 

  1. Sosyal medyada ki kişisel hesaplarınızdan “Koşar Adım LÖSEV Takımı’na destek verebilir, daha çok kişiye ulaşmamız için LÖSEV tanıtımlarını siz de paylaşabilir, bağışların hedefi bulmasına katkı sağlayabilirsiniz.

 

Unutmayın;

 

Koşar Adım LÖSEV Takımı için sosyal medyada yapacağınız her paylaşımda, koşarken/yürürken attığınız her adımda; kanserle mücadele eden tüm kanser savaşçılarına destek vermiş olacaksınız!

 

 

#KoşarAdımLÖSEV   #LÖSEVeGönüllü #SendeKansereDurDe #İyiGelecek

#HareketeGeç  #SağlığınızServetinizdir

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet