LÖSEV’den ailelere et yardımı

LÖSEV’den ailelere et yardımı
Yayınlama: 22.06.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:27
A+
A-

LÖSEV, kayıtlı hastaları iyileşsin diye çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hastalık tedavisinde protein olmazsa olmaz! İşte bu yüzden protein değeri yüksek kaliteli kırmızı et dağıtımlarına hız veren LÖSEV’in kurban bayramına kadar dağıtım hedefi 30 Bin aileye ulaşmak…

Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor. Protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip olduğu tedavi döneminde ailelere yıl boyunca et yardımları iletiliyor. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenenler bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar.

Sadece Mayıs ayında LÖSEV’e kayıtlı 8500’e yakın aile kırmızı et yardımı aldı. Nisan ayından bu yana ise Türkiye genelinde 14 Bin aileye et yardımı ulaştırıldı.

20 GÜNDE HEDEF 4 BİN AİLE

Et dağıtımlarına hız kesmeden devam eden LÖSEV Haziran sonunda 44 farklı ilde 3 Bin 500 aileye et yardımı yapacak. Kurban Bayramına yaklaşılan bu günlerde yapılan bağışlar taze şekilde ihtiyaç sahiplerine iletilecek. 20 günde 50 il ve ilçede 4 Bin aileye et yardımlarının ulaştırılması hedefleniyor. Marmara bölgesinde ilk dağıtım ise 21 Haziran Cuma günü saat 14:30’da Kozyatağı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Kayıtlı hastaların bu kaynağa ulaşabilecekleri bir diğer yöntem ise LÖSEV İyilikler Tırı olacak. LÖSEV İyilikler Tırı Temmuz ayı içerisinde ailelere ayni yardımın yanı sıra taze et ulaştıracak.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet