Lüleburgaz İnovasyon Merkezi Kapılarını Açıyor

Lüleburgaz İnovasyon Merkezi Kapılarını Açıyor
Yayınlama: 25.01.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:29
A+
A-

2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde her yılı farklı bir temalı yıl olarak belirleyen Lüleburgaz Belediyesi, 2018 yılını ise İnovasyon ve Tasarım yılı ilan ederek Trakya Bölgesi’nde kurduğu girişimcilik ekosistemini güçlendiriyor.

Ektiği girişimcilik tohumlarının yeşererek tüm Türkiye’de dallanıp budaklanmasını hedefleyen Lüleburgaz Belediyesi, hayata geçirdiği Lüleburgaz İnovasyon Merkezi’nin (LİMER) kapılarını herkese açıyor.                        

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında inovasyon, tasarım ve girişimcilik alanlarında çok sayıda organizasyona imza atan Lüleburgaz Belediyesi, genç girişimci ve girişimci adaylarını destekleme amacıyla Lüleburgaz İnovasyon Merkezi’ni (LİMER) kurdu. Sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda yenilikçi bir bakış açısı benimseyen girişimcilere kucak açan LİMER, ülkenin dört bir köşesinden başvuruları kabul ediyor.

LİMER, girişimcilere desteklerini sunmaya hazır

Yolculuklarının başındaki girişimci ve girişimci adaylarını sundukları ücretsiz hizmetler ile destekleyen Lüleburgaz İnovasyon Merkezi (LİMER), girişimcilerin kariyerlerinde önemli bir adım atmalarına zemin hazırlıyor. Girişimlere ücretsiz eğitim ve ofis gibi avantajlar sağlayan LİMER kapsamında küresel girişimcilik network’üne erişim, mentorluk, partnerlik, ortak çalışma alanı ve hızlandırma programları gibi hizmetler sunuluyor. Böylelikle girişimcilik ekosistemine yeni oyuncular kazandırmaya hazırlanan LİMER sayesinde genç girişimler büyüyerek güçleniyorlar.

Bunun yanı sıra ekibiyle beraber sakin bir ortamda çalışma imkanı arayan girişimciler, LİMER Camp programıyla çalışmalarına odaklanabiliyorlar. Girişimcilik network’üne dahil olarak ortak paydada buluşabileceği girişimciler ile bağlantı kurmak isteyenleri ise LİMER Nights aktiviteleri bekliyor. Üstelik girişimcilik sektörünün önde gelen isimleri, LİMER Talks etkinlikleri kapsamında tek çatı altında toplanarak değerli tecrübelerini paylaşıyorlar.

Değerli iş fikirlerine sahip girişimciler, LİMER’in sağladığı avantajlar ile hayallerini gerçekleştirme fırsatı yakalıyor. LİMER kapsamında sunulan ayrıcalıklardan yararlanmayı isteyen girişimci ve girişimci adayları, başvurularını https://limer.info/ adresi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet