Mahkum koğuşu açıldı

Mahkum koğuşu açıldı
Yayınlama: 09.10.2014
A+
A-

Mahkum koğuşu açıldı

Mahkum koğuşu açıldı

 

SAĞLIK BAKANLIĞI-MARMARA ÜNİVERSİTESİ PENDİK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

 

HÜKÜMLÜ SERVİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Mahkum koğuşu açıldı.Genel Sekreterliğimize bağlı Sağlık Bakanlığı-Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan; hükümlü ve tutuklulara yatarak tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri verilmek üzere 6 (altı) yataklı “Hükümlü Servisi” bugün yapılan açılış töreni ile hizmet vermeye başlamıştır.

Hükümlü Servisinin açılış töreni, Pendik Belediyesi Kaymakamı Osman TUNÇ, Pendik Belediye Başkanı Dr.Kenan ŞAHİN, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Celal AVAR, Genel Sekreterimiz Uz.Dr.Tunçay PALTEKİ,  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Bekir Rayif ALDEMİR ve Ömer Kurtuluş AKSOY, Cumhuriyet Savcıları Murat NECCAROĞLU ve Mustafa GÖKÇE,  Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ünal ŞAŞMAZ, Maltepe 3 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Vural TEMÜR, Maltepe 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Nuri ÜNAL, Yarbay Cemil ÖZDEMİR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz. Dr. Yakup ÇAĞ, Hastane Yöneticisi Prof. Dr. İsmail CİNEL ve diğer yöneticilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Hastane Yöneticisi Prof Dr. İsmail CİNEL, katılımcılara Hükümlü Servisinde yer alan hasta odalarını, bekleme salonu ve kamera odasını gezdirdi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Murat NECCAROĞLU; Sağlık Bakanlığı-Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan hükümlü  servisinin; Anadolu yakasında hükümlü ve tutuklulara hitap eden bağımsız bir servis olarak tek birim olduğunu önemle vurguladı.

Fiziki düzenlemeleri  “Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetim, Dış Koruma Hükümlü ve Tutukluların Sevk ve Nakilleri  ile Sağlık Hizmetlerinin Yürütülmesi Hakkında Protokol” hükümlerine uygun olarak  yapılan hükümlü servisi  diğer hasta odaları ile aynı şartları taşımakta olup,   erkek,  kadın ve gerektiğinde çocuk olmak üzere düzenleme yapılabilecek şekilde 2 (iki) yataklı, 3 (üç) odadan oluşan, hasta başı oksijen sistemi bulunan,  firara karşı engellerin bulunduğu fiziki düzenlemeler sağlanarak dizayn edilmiştir. İlgili protokol hükümlerine uygun olarak her odada tuvalet ve banyo bulunmakta, yeterli genişlikte olan bekleme alanında lavabo ve tuvaletler  bulunmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.