Malezya’dan tam kapanma kararı

Malezya’da koronavirüs vakalarında yaşanan artış, hükümeti harekete geçirdi. Malezya Başbakanı Muhyiddin Yassin yaptığı açıklamada, ülkede artan …

Malezya’dan tam kapanma kararı
Yayınlama: 28.05.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:17
A+
A-

Malezya’da koronavirüs vakalarında yaşanan artış, hükümeti harekete geçirdi. Malezya Başbakanı Muhyiddin Yassin yaptığı açıklamada, ülkede artan Kovid-19 vakaları nedeniyle 1-14 Haziran tarihleri arasında ülke genelinde sosyal ve ekonomi sektörlerinde tam kapanma kararı alındığını belirtti.

Yassin, Malezya Ulusal Güvenlik Konseyi’nin (MKN) tüm kapanma sürecini gözlemleyeceğini ve bu süreçte sadece MKN tarafından listelenecek olan temel hizmetler ve ekonomik sektörlerin faaliyet göstereceğini kaydetti.

Yassin, “Günlük vakalardaki son artış, ciddi bir yükseliş eğilimi gösterirken, ülke genelinde hastanelerin Kovid-19 vakalarının tedavisi için kapasiteleri sınırlı hale geliyor” ifadelerini kullandı.

Malezya Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 8 bin 290 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 549 bin 514’e, son 24 saatte 61 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybının ise 2 bin 552’ye yükseldiği aktarıldı.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet