Memorial Kayseri Çocuk Nörolojisi Bölümü’nde ünlü akademisyen

Memorial Kayseri  Çocuk Nörolojisi Bölümü’nde ünlü akademisyen
Yayınlama: 27.12.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:29
A+
A-

Memorial Kayseri Hastanesi’nin, kadrosuna yine bir akademisyen doktor daha katıldı. Prof. Dr. Hüseyin Per, Çocuk Nörolojisi Bölümü’nde yarı zamanlı olarak hasta kabulüne başladı.

Bilimsel çalışmalarıyla tanınıyor

Memorial Kayseri  Çocuk Nörolojisi Bölümü’nde ünlü akademisyen

Prof. Dr. Hüseyin Per, çocuklardaki beyin, omurilik, sinir ve kas hastalıkları ile yürümede ve konuşmada gecikme, gevşek (hipoton) bebekler (SMA), otistik sorunlar, okul çağındaki çocuklarda dikkat sorunları, ateşli hastalıklar, epilepsi nöbetleriyle serebral palsi hastalarının teşhis ve tedavisinde hizmet sunacak. Ayrıca Prof. Dr. Hüseyin Per, çocuklardaki birçok nörolojik hastalığın genetik tanısında da başarılı çalışmalar yaptı.

İki dönem Tabip Odası başkanlığı

1987 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Hüseyin Per, 1995-2000 yılları arasında yine Erciyes Üniversitesi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladı. 2004-2010 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk nörolojisi uzmanlık eğitimi alan Hüseyin Per,  2010’da doçent, 2015’te profesör unvanını aldı. Kayseri Tabip Odası Başkanlığı’nı 2 dönemdir yapan Prof. Dr. Hüseyin Per’in, ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 135’in üzerinde makalesi bulunuyor. Halen Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Nöroloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Hüseyin Per, Memorial Kayseri Hastanesi Çocuk Nörolojisi Bölümü’nde yarı zamanlı olarak hizmet vermektedir. 

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.