Memorial Kayseri Çocuk Ortepedi Bölümü’ne ünlü akademisyen

Memorial Kayseri Çocuk Ortepedi Bölümü’ne ünlü akademisyen
Yayınlama: 01.02.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:29
A+
A-

Memorial Kayseri Hastanesi, kadrosuna yine bir akademisyen doktor ekledi. Prof. Dr. Mithat Öner, Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde tam zamanlı olarak hasta kabulüne başladı.

Prof. Dr. Öner, 18 yaş altı çocukların ortopedik sorunlarının tedavisinde yaptığı çalışmalarla tanınıyor.

Uzmanlık alanı çocuk ortopedi

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mithat Öner, çocuklarda doğuştan kalça çıkığı ve çarpık ayak tedavisi, doğuştan vertikal talus ile çocuklarda yürüme bozuklukları ve düz tabanlık, spastik çocuklardaki yürüme sorunları, Perthes hastalığı ve alt ekstremite deformitelerinin tedavilerinde birçok başarılı çalışmalar yaptı.

ABD’de çocuk ortopedi üzerine çalıştı

1996 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Mithat Öner, 1996-2002 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ortopedi ve travmatoloji uzmanlık eğitimini tamamladı. 2013’te Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) “Seattle Children’s Hospital Department of Pediatric Orthopedics” kliniğinde dünyaca ünlü Prof. Dr. Vince Mosca ile beraber ‘çocuklarda ayak deformiteleri’ ve  ‘serebral palsili çocuklar’ alanlarında çalıştı. Prof. Dr. Mithat Öner, 2011 yılında doçent, 2018 yılında profesör unvanını aldı. Çok sayıda uluslararası yayını ve makalesi olan Prof. Dr. Öner, 2011 ve 2012 yıllarında TOTBİD ve sağlık bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Kalça Displazisinin Erken Tanı ve Tedavisi Programı kapsamında Kayseri’deki aile hekimlerine yönelik 29 ayrı kursta çocuklarda ortopedik sorunlarla ilgili bilgi verdi. Prof. Dr. Öner, Memorial Kayseri Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde tam zamanlı olarak hizmet vermektedir. 

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet