Otobüse ilgi az oldu, uçaklar ek sefer koydu

Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı (TOF) Mustafa Yıldırım, Esenler’deki otogardan çıkış yapması gereken otobüs sayısının 2 bin 500 olması …

Otobüse ilgi az oldu, uçaklar ek sefer koydu
Yayınlama: 30.04.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:13
A+
A-

Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı (TOF) Mustafa Yıldırım, Esenler’deki otogardan çıkış yapması gereken otobüs sayısının 2 bin 500 olması gerektiğini dile getirirken, “Ancak bunun şu anda bin 300’lerde olduğu söyleniyor. Yani beklentimizin yüzde 50’sini bulmuş durumdayız. Tatilin bölünmesinden dolayı ‘bu kadar para verip gideceğim, 3 gün sonra geri geleceğim’ diye gitmeyenler de oldu. İlave seferler var, bir nebze olsun yaptık. Ulaştırma Bakanlığı bir düzenleme yaptı, turizm taşımacılığı yapan otobüslerin şehirlerarası da kullanılmasına 13 günlük müsaadede bulundu” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, Ramazan Bayramı nedeniyle artan yolcu talebinin karşılanabilmesi için trenlere ek sefer konularak kapasite artışına gidildiği ifade edildi.  Açıklamada, 580 vagon ilaveyle 34 bin 800 kapasite artışı sağlanacağı ifade edilirken, 29 Nisan-8 Mayıs tarihlerinde trenlerin yüzde 92’sinin dolduğu aktarıldı.

Öte yandan, THY de bayram döneminde 259 ek sefer gerçekleştirileceğini açıkladı. Ek seferlerde öncelik yurtiçinde en çok tercih edilen noktalar Antalya, Trabzon, Gaziantep ve Diyarbakır olurken; yurtdışında ise İtalya, Karadağ, Makedonya ve Sırbistan’a ek seferler konulduğu bildirildi. Talebe göre ek sefer sayısının artabileceği de öğrenildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.