Pelin Kaplan Resim Sergisi 12 Mayıs’ta Kadıköy’de

Pelin Kaplan Resim Sergisi 12 Mayıs’ta Kadıköy’de
Yayınlama: 10.05.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:28
A+
A-

Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisinde Pelin Kaplan Resim Sergisi, çok özel bir günde, Anneler Gününde, anne yazarların imza günü ile birlikte 12 Mayıs Pazar günü açılacak. 20 Mayıs tarihine kadar açık kalacak sergi her gün 12:00 – 21:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Pelin Kaplan sergisi hakkında; “İnsanların tekdüzeliklerinden vazgeçmesinin çok zor olduğu bir zamanda uyanmanın ve daha geniş açılardan dünyaya bakmanın tadına vardığım bir dönemdeyim. Her nefesin, her rengin apayrı bir güzelliği olduğunu keşfederek çıktığım bu yeni yolda, günlüğüm bu resimler oldu biraz da. Doğamı keşfe çıktım, kendi özüne yaklaşmaya çalıştım, varoluşun her zerresinde kendinden bir yansıma buldum. Hep daha fazlasını anlatabilme ve ifade edebilme dürtüsü, insanı sonu olmayan bir yolculuğa çıkmaya sürüklüyor. Herbirimiz derdimizi anlatmaya çalışan yolcularız; içimizde akan sözcüklere birer anlatım şekli arayan… İçimizdeki sonsuz evrenlerin dışavurumu olabilecek bir şekil… Resimlerim, varolduğum süreçte daima benimle beraber seyahat edecek ve belki de benden bağımsız rehberim olarak hayata bıraktığım izler olacaklar.” diyor,

PELİN KAPLAN
1978 yılında İstanbul’da doğdu. Özel Sankt Georg Avusturya Lisesi’ndeki ortaokul ve lise eğitimim ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’nden 2000 senesinde mezun oldu. Üniversite yıllarında başlamış olduğu çalışma hayatına ısıtma, havalandırma ve soğutma sektöründe devam etti.  2001 senesinde ABD Virginia Eyaleti’nde bulunan Old Dominion Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi ve Sistem Mühendisliği Master Programına katılmaya hak kazandı. 2005 yılında Türkiye’ye dönerek Alman ortaklı bir firmada uzun yıllar farklı pozisyonlarda mühendislik mesleğini icra etti. 

2014 yılında benzer çalışmalar yapan ortağı Serap Aykut ile çizim ve tasarım yeteneklerini kullanabilecekleri alanlar yaratmaya karar verip Sebep Sia markası altında üretime başladılar. Halen atölyelerinde bireysel resim çalışmalarının yanı sıra, ortaklaşa ürettikleri el yapımı, hayal ürünü olan tişört ve aksesuarları (kravat, papyon vb.) insanlarla buluşturmaya devam ediyorlar.

Haber: Erol Ünal

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet