Psikoloğa gidenlerin hikayeleri kitap oldu

Psikoloğa gidenlerin hikayeleri kitap oldu
Yayınlama: 11.10.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:26
A+
A-

Klinik Psikolog Mustafa Gödeş, danışanlarıyla gerçekleştirdiği seansları “Ruhun İnşası” adıyla kitaplaştırdı.

 Klinik Psikolog Mustafa Gödeş, danışanlarıyla gerçekleştirdiği seansları, psikoloğa gidenlerin hikayelerini ve konuşarak değişimin nasıl yaşandığını “Ruhun İnşası” adıyla kitaplaştırdı. Danışanlarının izniyle ve ülke çapında tanınmış psikiyatristlerin kontrolünde terapisi yürütülen beş farklı sıra dışı vakanın anlatıldığı kitap alanında bir ilk niteliği taşıyor.

Gödeş, “Yurt dışında psikoterapi süreçlerini anlatan kitaplar oldukça popüler. Hatta bu tarz kitapların Türkçe çevirilerinin ülkemizde de belli bir okuyucu kitlesi var. Ancak bu kitaplar tamamen batı kültürüne ait hikayeleri anlatıyor. “Ruhun İnşası” adlı kitabımda ülkemize özgü gerçek hayat hikayeleri ve bu hikayelerin kahramanları ile terapi odasında gerçekleşen diyalogları anlatmaya çalıştım” dedi.

Bu açıdan bakıldığında kitabının alanında bir ilk olduğunu belirten Gödeş, birbirinden farklı beş ayrı vakanın terapi süreçlerini okuyanların kendilerine ve çevrelerine dair ilginç şeyler keşfedeceklerini, en olağan görünen davranışların altında olağanüstü nedensellikler olabileceğini öğrendikçe okuyucunun şaşıracağını belirtti.

Klinik Psikolog Mustafa Gödeş’ in kaleme aldığı bu kitap, insan zihninin ve psikoterapi dünyasının ilginç yönlerine kapı aralıyor.

Kitap Hakkında

Bu kitapta farklı problemlerle psikoterapiye başvuran beş ayrı vakanın terapi süreçleri incelenmiştir. Bu beş vaka seçilirken ruh sağlığı çalışanlarının en çok karşılaştığı problemler ve psikoterapiye başvuran bireylerin benzer ruhsal dinamikleri dikkate alınmıştır. Bu bağlamda; madde bağımlılığı, öfke kontrol problemi, sosyal fobi, tırnak yeme, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, panik atak gibi şikayet ve semptomlara sahip bireyler analiz edilmiştir. Bu şikayet ve semptomların kökeninde hangi psikolojik nedenlerin yer aldığı, bunlara nasıl müdahale edildiği ve yapılan müdahaleler neticesinde gerçekleşen değişim, gerçek vakalar üzerinden anlatılmaya çalışılmıştır.
Klinik Psikolog Mustafa Gödeş’in kaleme aldığı bu kitap, insan zihninin ve psikoterapi dünyasının ilginç yönlerine kapı aralıyor…

Mustafa Gödeş kimdir? 1983 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Psikoterapi Enstitüsü tarafından verilen doktora seviyesinde bütüncül psikoterapi eğitimini tamamlamıştır.Çeşitli kurum ve kuruluşlarda psikoterapist olarak görev yapan Gödeş’ in “Kişisel Gelişim Zırvaları” adlı

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet