Resmin Dahi Çocuğu İsmail Sarı’nın Sergisi Kadıköy Sineması’nda açıldı

Resmin Dahi Çocuğu İsmail Sarı’nın Sergisi Kadıköy Sineması’nda açıldı
Yayınlama: 19.04.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:28
A+
A-

Resmin Dahi Çocuğu İsmail Sarı’nın Sergisi Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde açıldı.

Büyük Usta İbrahim Balaban‘ın “deha” olarak nitelendirdiği genç ressam, heykeltraş İsmail Sarı‘nın Resim Sergisinan açılışına kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı. Sergide sanatçının son zamanlarda yaptığı resimler yer alıyor.

Sanatseverlerin ilgi ile gezdiği serginin açılışınd İsmail Sarı; “İç dünyamdaki yolculuğa eşlik eden ve benimle beraber düşler ülkesi yolculuğuna çıkan tüm sanatsever dostlara teşekkür ediyorum” dedi.

Sergi organizasyonuna katkı yapan Adil Menemencioğlu; “Sanat etkinliklerine kapılarını açan Kadıköy Sineması sahibi Funda Kocadağ ve ailesine, bu galeriyi sanat hayatına kazandıran Kalimerhaba Derneğine teşekkür ederim. Koleksiyonlar 1 sergimizin ardından, sanat dünyasında genç, farklı bir bakış açısı ile eserler üreterek beğeni toplayan sanatçımız İsmail Sarı Resim Sergisi’nin gördüğü ilgi mutluluk vericidir” dedi. 

Kalimerhaba Derneği Etkinlik Koordinatörü Umur Özlüer; “Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi olarak şubat ayından bu yana yedinci sergimizi açmanın, onlarca yazarın imza gününe ev sahipliği yapmanın ve binlerce sanatseveri galerimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize bu mutluluğu yaşatan tüm sanatçılara ve sanatsever dostlarımıza Kalimerhaba Derneği olarak teşekkür ederiz.” dedi,

Sergi 30 Nisan’a kadar hergün 12:00-21:00 saatleri arasında Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde görülebilir.

İSMAİL SARI

İsmail Sarı 1990’de Çanakkale’nin Çan ilçesinde doğdu. İlkokul çağlarında resim yapmaya başlayan İsmail Sarı liseyi Endüstri Meslek Lisesi “Çinicilik Bölümü”nde okudu. Yüksek öğrenimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi “Seramik Cam ve Çinicilik bölümü”nde tamamladı. Ünivarsiteden sonra Resim ve Heykel çalışmalarına yöneldi. Daha sonra Resim çalışmalarına başladı. Resim çalışmalarında daha çok Akrilik boya kullanıyor. Duvar resmi konusunda da çalışmalar yapmış. Odakule’de Adil Menemencioğlu’nun Sanat Evi’nde ve Beyoğlunda Faik Paşa Caddesinde 45 numaralı Faik Paşa Sites Cafe duvarlarında çalışmaları yer alıyor. Rengarenk bu evin önünden geçerken bir an durup baktığınızda incelikli bir sanatı hemen fark ediyorsunuz. Evin dış cephesini bir tablo gibi işlemiş. Yetenekli ressamın eserlerinin ana teması insanlar olunca her bir resim kadınlar, erkekler, çocuklar hakkında sanatseverleri farklı dünyalara götürüyor. Duyguyla, bilinçle, bilgiyle harmanlanmış eserlerdeki geniş kompozisyonlar, ayrıntılar karşısındaki adeta büyülüyor. Çan’da kömürlükten bozma atölyesinde çalışmalarını yürüten İsmail Sarı ayrıca Çanakkale Biga Kemerköy’de Parion Antik Kent’de arkeolojik kazılarda çalışırmış.  

Haber: Erol Ünal

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet