Sağlık Bakanı Koca’dan Hatay’a Bayram Ziyareti

Sağlık Bakanı Koca’dan Hatay’a Bayram Ziyareti
Yayınlama: 23.04.2024
A+
A-









Eklenme Tarihi
10 Nisan 2024

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan Bayramı namazını, Hatay’ın merkez Antakya ilçesindeki Hacı Cuma Kahraman Camisi’nde kıldı. Koca, beraberinde Vali Mustafa Masatlı, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk ile bayram namazını kıldıktan sonra vatandaşlarla bayramlaştı. Cami bahçesinde vatandaşlarla bir süre sohbet eden Koca, daha sonra Narlıca Deprem Şehitleri Mezarlığı’nı hareket etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay’da mezarlık ziyareti sonrası yaptığı açıklamasında;

“Deprem nedeniyle yaşadığımız acıları azaltmak için tüm gücümüzle gayret sarf ediyoruz. Dün buradaydık, bugün buradayız, yarın da Hatay’ımızda olacağız” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem nedeniyle yaşanan acıları azaltmak için gayret sarf ettiklerini söyledi. Antakya Narlıca Deprem Şehitleri Mezarlığı’nı ziyaret eden Koca, mezarlara karanfil bırakarak dua okudu. Buradaki vatandaşlarla görüşerek, çocuklarla sohbet etti.

6 Şubat 2023’teki deprem felaketini unutmak söz konusu bile değil

Afette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Koca, sözlerine şu şekilde devam etti;

“Bayramlar, kaybettiklerimizin acılarını daha fazla hissettiğimiz günler. Acıları içimizde ama umutlarımız hep taze.  Deprem nedeniyle yaşadığımız acıları azaltmak için tüm gücümüzle gayret sarf ediyoruz. Dün buradaydık, bugün buradayız, yarın da Hatay’ımızda olacağız. Rabb’im, benzer felaketleri milletimize ve insanlığa göstermesin.” İfadeleriyle tamamladı. Açıklamanın ardından Sağlık Bakanı Koca Hatay’daki hastanelerde tedavi görenleri ziyaret etti. Sonrasında Koca Samandağ İlçesine Hareket etti.

Bakan Koca Samandağ’da Kanat Önderi Hüsamettin Sivri ve ailesini, Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay’ın Samandağ ilçesinde kanaat önderi Hüsamettin Sivri ve ailesini, Tomruksuyu Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret etti. Aileyle sohbet eden Koca, Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Koca, daha sonra Samandağ Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası’nda sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Koca, daha sonra Samandağ Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası’nda sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.  Çalışmalar hakkında bilgi alan Koca, personelle bayramlaştı. Bakan Koca’ya ziyaretlerinde, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk de eşlik etti.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.