‘Savaş suçluları hesap verecek’

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gazze’de hastaneye düzenlen saldırıyı “modern zamanların en ağır insanlık suçlarından birisi” olarak tanımladı.

‘Savaş suçluları hesap verecek’
Yayınlama: 21.10.2023
A+
A-

El Cezire Mübaşir Kanalı’nın canlı yayınında İsrail’in Gazze’ye saldırılarını değerlendiren Kurtulmuş, “İsrail’in hastaneleri vuracak kadar canileşen, vahşileşen bu saldırganlığının artık dünya tarafından durdurulması lazım. Burada soykırım boyutlarına ulaşan bir zulüm var. Gazze’de bir an evvel ateşkesin sağlanması, eş zamanlı insani yardımların ulaştırılması gerekir. Bunun dışında İsrail tarafından söylenecek her söz oyalamadır, yaptıkları katliamları meşrulaştırma çabalarıdır” dedi. 

“Böyle bir suça şahit olmaktan dolayı büyük utanç duyuyoruz” diyen Kurtulmuş, “Ama bu zalimler yaptıklarının yanlarına kar kalacağını zannetmesin. İnşallah bu işlenen insanlık suçu, çok yakın bir zamanda uluslararası savaş suçları mahkemesinin önüne çıkarılacak ve bunun arkasında kimler varsa hesabını verecekler” şeklinde konuştu. 

ABD ve G20’deki birçok ülkenin İsrail’in kendisini savunduğunu söylediğinin hatırlatılmasına karşılık, bir halkı soykırıma tabi tutmanın nefsi müdafaa kabul edilemeyeceğini, İsrail’in propaganda gücünün hakikati örtemeyeceğini belirten Kurtulmuş, “Bu yangını söndürmek hepimizin vazifesi ama her şeyden evvel İsrail’in aklını başına alması ve yangına benzinle gitmemesi gerekir” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.