SEKA Fabrikası kurucusu Mehmet Ali Kağıtçı Heybeliada’da anıldı

SEKA Fabrikası kurucusu Mehmet Ali Kağıtçı Heybeliada’da anıldı
Yayınlama: 18.05.2016
Düzenleme: 13.12.2022 15:41
A+
A-

Kocaeli SEKA Fabrikası kurucusu Mehmet Ali Kağıtçı, evi ve mezarının da bulunduğu Heybeliada’da anıldı.
SEKA Fabrikası kurucusu Mehmet Ali Kağıtçı Heybeliada'da anıldı

18 Nisan Kâğıtçılık Bayramı kapsamında Kocaeli SEKA Fabrikası kurucusu Mehmet Ali Kağıtçı’yı geleneksel anma etkinliği Kağıtçı’nın evi ve mezarının da bulunduğu Heybeliada’da gerçekleştirildi.
Programa İzmit ve Kocaeli Sekalılar Derneği yönetici ve üyeleri ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Kağıt Müzesi yetkililer katıldı.
Heybeliada’daki kabri başında anıldı
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen anma programı kapsamında Mehmet Ali Kağıtçı’nın kabri ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kocaeli Sekalılar Dernek Başkanı Münir Savaşlıoğlu günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi. Etkinlikte Kocaeli Seka Kağıt Müzesi elde kağıt yapım atölyesi ekibi kağıt yapım standı ile hazır bulundu.Vatandaşlar Kağıtçı’nın evini ziyaret etti

Programın ardından Mehmet Ali Kağıtçı’nın evi ziyaret edildi. Ayrıca Heybeliada İskelesinde Kocaeli Seka Kağıt Müzesi kağıt yapım atölyesi standı kurularak ziyaretçilere elde kağıt yapımı uygulamalı olarak gösterildi. Vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan atölye çalışması akşam saatlerine kadar devam etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.