Sinemanın yorulmaz ustasına şükran ödülü

Sinemanın yorulmaz ustasına şükran ödülü
Yayınlama: 17.09.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:26
A+
A-

Etiler Festivali kapsamında (EtilerFest) alanında artı değer üreterek topluma katkı sağlamış, Levent ve Etiler’le bütünleşmiş duayen isimlere verilen Emek ve Şükran Ödülü, bu sene Atilla Dorsay’ın.

Etilerlilerin bir şükran ifadesi olarak Hülya Çavuş Eğitim Vakfı’nın (HÇEV) takdim edeceği ödülün ikincisi, Atilla Dorsay’ın ellerinde yükselecek.

Mimarlık eğitimi almasına rağmen yazarlığı kendisine meslek seçen, 60 yıla yakın bir süredir sinemanın yanı sıra yemek kültürü, şehircilik, müzik ve yaşam kültürü üzerine kaleme aldığı yazılar; yayınladığı kitaplar, yaptığı televizyon – radyo programları ve yer aldığı uluslararası – ulusal yarışma jürileriyle kültürümüze katkıda bulunan Atilla Dorsay için hazırlanan gecede aralarında Ahmet Ümit, Burak Göral, Hasan Cemal, Mehmet Yalçın, Meral Orhonsay, Türkân Şoray, Zülfü Livaneli’nin (video bağlantısı) de bulunduğu dostlarının birer konuşma yapacakları törende Nil Burak da sevilen şarkılarıyla yer alacak. Atilla Dorsay’ın yaşamından kesitler sunan bir slayt gösterisiyle başlayacak olan etkinlik, Beşiktaş Belediyesi ana sponsorluğunda 21 Eylül Cumartesi günü, saat 18:00’da Etiler Sanatçılar Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet