Sınır bölgelerinde 82 göçmen kaçakçısı yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kalkan Operasyonları kapsamında 82 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve bin 222 düzensiz göçmenin yakalandığını duyurdu.

Sınır bölgelerinde 82 göçmen kaçakçısı yakalandı
Yayınlama: 16.11.2023
A+
A-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: Sınır Bölgelerimizde Düzenlenen KALKAN OPERASYONLARI Kapsamında 82 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü ve 1222 Düzensiz Göçmen Yakalandı

İnsan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine fırsat vermeyeceğiz

Türkiye genelinde Jandarma ve Polisimiz tarafından son 3 gün içinde sınır bölgelerimizde gerçekleştirilen İHA, Helikopter ve Cayrokopter destekli 62 operasyonda, 82 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Bunlardan 63’ü tutuklandı. 7’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Operasyonlarda 1222 düzensiz göçmen yakalandı.

Operasyonları düzenleyen kahraman Jandarmamızı ve Polisimizi tebrik ediyorum. Aziz milletimizin bilmesini İsterim ki; göçmen kaçakçılığıyla mücadelemiz aralıksız biçimde azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.