Son 10 günde 16 terörist etkisiz hale getirildi

Son 10 günde 16 terörist etkisiz hale getirildi
Yayınlama: 11.04.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:18
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından duyurduğu operasyonlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Son 10 günde Mardin Bagok ve Şırnak Bestler Dereler Domuz Dağı bölgesinde 16 terörist etkisiz hale getirildi.


İçişleri Bakanlığı, 2’si ‘kırmızı’, 3’ü ‘turuncu’ listede yer alan örgütün sözde üst düzey 5 isminin de aralarında olduğu 16 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonların görüntülerini paylaştı. Görüntülerde havadan bombalama, komandoların intikali ve teröristlerle temas anları yer aldı. Şırnak Bestler Dereler Domuz Dağı’nda, 7 Nisan’daki operasyonda havadan çekilen görüntülerde, teröristlerin bulunduğu sığınağın vurulma anı ile Jandarma Özel Harekat timlerinin teröristlerle çatışma ve sığınağın tahliye anları yer aldı. Bu operasyonda, aralarında ‘kırmızı’ listede yer alan Özgür Gabar ile Fırat Şişman’ın da bulunduğu 6 terörist, etkisiz hale getirildi. 

En dikkat çekeni o teröristlerden biri Fırat Şişman… O bölgenin yüzde 60’ında sorumluydu. 25 yıldır bölgede terör örgütüyle birlikte hareket ediyordu ve Özgür Gabar kod adını kullanıyordu. Türkiye’de kırsaldaki en üst düzey teröristti. Sözde komuta kademesinin en üst kademesindeydi. 2015’te Hakkari’de 16 askerin şehit olduğu saldırının sorumlusuydu.

Bir diğer isim de Zeynep Dayan. Zeynep Dayan da bir hafta önce sözde Şırnak sorumlusu olarak görevlendirilmişti ve henüz faaliyete geçemeden etkisiz hale getirildi.

Eren 5 Operasyonu’nda Hasan Mahmudi etkisiz hale getirildi. Hasan Mahmudi sözde Mardin sorumlusuydu, 2015 yılında çukur eylemlerine katılmıştı. Şırnak’ta 2 milyon liralık soygun yaptırmıştı. Murat Karayılan’ın koruması olarak görev yapmıştı.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet