Son dakika… Bakan Koca duyurdu! 3 ile daha şehir hastanesi geliyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu-Bütçe görüşmelerinde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 ile daha şehir hastanesi yapımı için proje çalışmalarına başlandığını açıkladı.

Son dakika… Bakan Koca duyurdu! 3 ile daha şehir hastanesi geliyor
Yayınlama: 10.11.2023
A+
A-

Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları şöyle; Bakanlığımıza bağlı sağlık kurumu sayısı yaklaşık 15 bindir. Bunların 977’si hastane, 8.157’si Aile Sağlığı Merkezidir. Bakanlığımıza bağlı hastanelerde yatak sayısı 171.932’ye yükselmiştir. Nitelikli yatak oranını yaklaşık 13 kat artırarak yüzde 6’dan yüzde 81’e çıkarmış durumdayız.

BEYAZ REFORM

Sağlık çalışanlarımızın koşullarını iyileştirmek, özlük haklarını düzenlemek, yaşadıkları sorunları çözmek için toplamına Beyaz Reform dediğimiz önemli değişimlere gittik. ‘Beyaz Reform’la atılan adımlar sağlık sisteminde önemli iyileşmelere yol açacak adımlardır.

ERİS VARYANTI

Başta Eris varyantı olmak üzere, yeni mutasyonların, virüsün ortaya çıktığı ilk döneme kıyasla hasta yapıcı özelliğinin artık çok az olduğunu biliyoruz. COVID-19 her geçen gün doğaya yeniliyor ve hayat devam ediyor.

3 İLE DAHA ŞEHİR HASTANESİ

Hatay- Antakya, Erzin, Altınözü, Payas, Gaziantep-Oğuzeli, Nurdağı, Kahramanmaraş-Merkez, Nurhak, Türkoğlu ve Adıyaman Çelikhan’da toplam 1.588 yatak kapasitesine sahip 10 acil durum hastanelerimizle Mart 2024 tarihi itibarıyla vatandaşlarımıza hizmet sunmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş illerimizde de şehir hastaneleri yapmak için proje çalışmalarına başladık.

“GAZZE’DEKİ KANSER HASTASI ÇOCUKLARI TÜRKİYE’YE GETİRMEYE BAŞLAYACAĞIZ”

İsrail’in Gazze’de sebep olduğu yıkım insanlığın değerlerini enkaz altında bıraktı. Mısır ile görüştük sağlık hizmetinin sağlanması için bu güne kadar yeterli olmadı. İsrail Sağlık Bakanı ile görüştüm. Çocuklar konusundaki hassasiyeti ifade ettim. Bu durumun inkar edilecek hiçbir yanı yok. Kendisi de haklı olduğumuzu ifade etti. Hastaların Türkiye’ye güvenli sevki için mutabık kaldık. En yakın sürede kanser hastası çocukları Türkiye’ye getirmeye başlayacağız.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.