Son dakika: Dilan Polat ‘Şampiyonlar Ligi’ demişti! Fotoğraftaki tüm fenomenler için harekete geçildi

Dilan Polat’ın ‘’Şampiyonlar Ligi’’ diye paylaştığı fotoğrafta bulunan isimler soruşturmaya dahil edildi.

Son dakika: Dilan Polat ‘Şampiyonlar Ligi’ demişti! Fotoğraftaki tüm fenomenler için harekete geçildi
Yayınlama: 29.11.2023
A+
A-

Dilan Polat’ın “Şampiyonlar Ligi” adıyla paylaştığı fotoğrafta yer alan fenomenler hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yurt dışı çıkış yasağı talep etti.

DİLAN POLAT ‘ŞAMPİYONLAR LİGİ’ DEMİŞTİ

Dilan Polat’ın 2019 yılında çekildiği ve “Şampiyonlar Ligi” olarak isimlendirdiği fotoğrafta yer alan tüm fenomenler hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

KİMLİKLER TESPİT EDİLDİ

Fotoğrafta yer alan şüphelilerin kimlikleri tespit edildi. Şüpheliler hakkında Sulh Ceza Hakimliği’nden yurt dışı çıkış yasağı talep edildi.

ŞULEMSİ, EYLÜL ÖZTÜRK, TUĞBA BAĞ…

Dilan Polat’ın paylaştığı fotoğrafta Eylül Öztürk ve eşi Barış Kenan Özkan’ın yanı sıra, Şulemsi olarak bilinen Şule Kayatürk, Yavuz ve eşi Merve Korkut, Tolunay ve eşi İleyda Topal, Ömer ve eşi Tuğba Bağ çiftleri bulunuyor.

KİLİT İSİM İTİRAFÇI OLDU, KARA PARA DÖNGÜSÜNÜ ANLATTI

Öte yandan Engin Polat ve Dilan Polat soruşturmasında firari olan mali müşavir Zümrüt Yerebakan etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı oldu. Tutuklu Ahmet Gün ile birlikte çalışan Yerebakan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi”, “Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” ve “Vergi kanununa muhalefet” suçlarından tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Soruşturma kapsamında firari olan mali müşavir Zümrüt Yerebakan önceki gün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne teslim oldu.

Ancak savcılık Yerebakan’ın ifadesini kendisinin alacağını söyleyerek adliyeye getirilmesini istedi. Savcı karşısında etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini söyleyen Zümrüt Yerebakan bildiği her şeyi savcıya tek tek anlattı.

“ENGİN POLAT RAHATTI”

MASAK raporunun ortaya çıkmasından sonra Engin Polat’ın şirketinde toplantı yapıldığını anlatan Yerebakan, “Toplantıda MASAK raporunu bir projektör vasıtasıyla perdeye yansıttılar. Burada rapor sayfa sayfa hızlıca incelendi ve sonunda sadece vergi cezası kesileceği konusunda bir karar oluştu. Araçların üzerinde henüz haciz ve tedbir kararı olmamasından dolayı araçların başkalarına devredilmesi ilişkin konuşmalar yapıldı. Bu konuşmalar esnasında Engin Polat rahattı” dedi.

İFADELER YAZILI OLARAK HAZIRLANDI

Ataşehir’deki Polat’lara ait şirkette çeklerin imza atılarak verdiğini anlatan Yerebakan, “Bu çek bedellerinden Ahmet Gün kendi komisyonunu aldıktan sonra çeklere konu paralar tekrar Polat’lara dönüyor gayrimenkul üzerinden sisteme girerek aklanıyordu. Soruşturmalar başladıktan sonra Ahmet Gün ve diğer kişilerin verecekleri ifadeleri yazılı olarak hazırladılar. Söylenmesi gerekenleri metinlere geçirdiler” dedi.

Yerebakan ifadesinin ardından yurtdışı çıkış yasağı koyularak serbest bırakıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.