Son dakika… İşte Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin araçları! Emniyet’te sergilendi

Dilan Polat ve Engin Polat çiftine yapılan operasyonun ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. Çifte ait araçlar çekicilere yüklenerek Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürülerek sergilendi.

Son dakika… İşte Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin araçları! Emniyet’te sergilendi
Yayınlama: 03.11.2023
A+
A-

Suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, kara para aklamak ve vergi kanununa muhalefet suçlarıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan Dilan-Engin Polat çiftine yönelik yapılan operasyonda 17 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ederken, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bugün Polat çiftinin Çekmeköy’deki evlerinin önünde bulunan 5 lüks aracı çekicilerle önce yediemin otoparkına götürüldü.

(Fotoğraf: Damla Güler / milliyet.com.tr)

Ekipler çiftin Ataşehir’deki şirketlerine de gitti. Burada şirket avukatı, araçların çekilmemesi için uzun süre polis ekipleriyle konuştu. Bu sırada şirket çalışanları da araçlardaki özel eşyaların aldı.

Ekipler 9 aracı da çekicilere yükledikten sonra toplam 14 araç İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne götürüldü. Araçların çekildiği anlar havadan görüntülendi.

HEPSİ TEK TEK ÇEKİCİLERE BİNDİRİLDİ

CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ da soruşturmaya ilişkin son gelişmeleri Meltem Bozbeyoğlu’na değerlendirdi. Uludağ’ın açıklamaları şöyle;

45 şahsın hesaplarına soruşturma kapsamında el konulmuştu. 27 de şirketin mal varlığına el konulmuştu ama hani Dilan Polat’ın o meşhur videolarında yer alan lüks araçlar vardı. O araçların akıbeti ne oldu acaba? diye merak ediliyordu ki; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi Ekipleri bu araçlara çekicilerle gittiler. Dilan ve Engin Polat çiftinin o lüks evinden gittiler, çekicilerle cipler, ultra lüks spor arabalar hepsi tek tek çekicilere bindirildi ve İstanbul Emniyeti’ne götürüldü.

(Fotoğraf: Damla Güler / milliyet.com.tr)

* Saat 16.00’da İstanbul Emniyeti’nde çekilen bu lüks araçların özel bir sergisi de yapıldı.

ARAÇLAR POLAT ÇİFTİNİN ELLERİNDEN TAMAMEN ALINDI MI?

Onu mahkeme karar verecek. Savcılık tedbiren el koyma kararı verdi. Mahkeme de bunu onayladı ama tabi bu yargılama sürecinde eğer bu araçların kara paradan aktarıldığı, o kara paradan temin edildiği belirlenirse savcılık ve emniyet tarafından tabi ki el konulacaktır. Kara para aklanma suçunun bunlar da bir ürünü. Süreç böyle işleyecek.

BU SABAH İTİBARIYLA İFADELER ALINMAYA BAŞLANDI

Engin ve Dilan Polat çifti Vatan Emniyet’in bodrum katında bir nezarethane var. Orada herkesi ayrı ayrı nezarethanelere koydular ve sorgulanacakları anı bekliyorlar. Bu sabah itibarıyla dünden beri bir takım bilgi, belge hazırlama işlemleri mali polisi tarafından tamamlandı. Ve bu sabah itibarıyla da ifade alımı işlemi başladı. Henüz Engin ve Dilan Polat çiftine ifade alımı için sıra gelmedi. Çünkü önce zayıf halkalar… Adım adım gidece ve ana merkeze doğru, örgütlü yapıysa eğer örgütlü yapının beyninde, üst halkasında kimler varsa ona doğru sorgulama, sonuçlama sürecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.