TCG Kınalıada törenle ilk seyrine çıktı

TCG Kınalıada törenle ilk seyrine çıktı
Yayınlama: 08.05.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:28
A+
A-

TCG Kınalıada, planlanan tarihten 8 ay önce İstanbul Tersane Komutanlığfnda düzenlenen törenle ilk seyrine çıktı.

TCG Kınalıada, su üstü harbi, deniz altı savunma harbi, keşif gözetleme görevlerini icra edebiliyor.

MİLGEM projesi kapsamında inşa edilen dördüncü gemi olan TCG Kınalıada (F-514)Korveti, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda gerçekleştirilen törenle planlanan tarihten 8 ay önce ilk seyrine çıktı.

Törene İstanbul Tersane Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Gölcük Tersane Komutanı Tuğamiral Aydın Eken, Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay ile ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı ve Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanı Mustafa Kaval da katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından gemi komutanına takdim edilen Türk bayrağının gemiye çekilmesiyle gemi ilk seyrine çıktı.

ADA sınıfı korvetlerin dördüncüsü ve sonuncusu olanTCG Kınalıada 99,75 metre boyunda ve 14,4 metre genişliğinde olup su üstünde 29 deniz milinin üzerinde sürat yapabiliyor.

TCG Kınalıada Korveti, su üstü harbi, deniz altı savunma harbi, hava savunma harbi, keşif gözetleme, komuta kontrol ve asimetrik savunma harbi görevlerini icra edebiliyor.

MİLGEM Savaş Sistemi üçüncü ve dördüncü gemi projesi kapsamında silah ve füze sistemleri, sualtı ve su üstü sensörler, kendini koruma sistemleri, elektronik harp sistemleri, savaş yönetim sistemi, dahili-harici muhabere sistemlerinin tedariki/geliştirmesi ve bu sistemlerin gemiye entegrasyonu yer alıyor.

Sözleşme, Savaş Sistemi Ana Yüklenicisi olarak doğrudan SSB ile imzalandı. Proje, ASELSAN Pilot Ortak olmak üzere HAVELSAN ile yapılan İş Ortaklığı tarafından yürütülüyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.