‘Tefecilerin de nefesini keseceğiz’

Ankara ve Kayseri’de tefecilere yönelik operasyon düzenledi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 şüpheliden beşinin tutuklandığını, 10 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verildiğini açıkladı.

‘Tefecilerin de nefesini keseceğiz’
Yayınlama: 24.10.2023
A+
A-

ANKARA Milliyet – Yerlikaya, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, operasyonla ilgili bilgi verdi. Eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 15 ikamet ve iki iş yerinde arama yapıldığını, çok sayıda senet ve doküman ele geçirildiğini belirten Yerlikaya “15 şüpheliden beşi tutuklandı, 10’u hakkında adli kontrol kararı verildi. Organize suç örgütleri ve çeteler gibi tefecilerin de nefeslerini keseceğiz” ifadesini kullandı.

30 milyon TL kazanç

Yerlikaya zanlıların zorla çek ve senet aldıklarını, bu çek ve senetler hakkında icra takibi başlatarak mağdurların mal varlıklarını ele geçirdiklerini, yüksek faiz karşılığı verdikleri parayı tahsil etmek için mağdurları tehdit ettiklerini kaydetti. Bakan Yerlikaya ayrıca, şüphelilerin 93 ayrı tefecilik olayında 107 mağdurdan ilk belirlemelere göre yaklaşık 30 milyon TL haksız kazanç elde ettikleri bilgisini paylaştı. 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.