Tencerede bu defa yemek değil eğitim pişiriliyor

Tencerede bu defa yemek değil eğitim pişiriliyor
Yayınlama: 03.10.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:30
A+
A-

“Yemekler aşkla, çocuklar eğitimle yoğrulur” mottosuyla hareket eden Parıltım Yemek’in Milas’ın Meşelik Köyü’nde Mart ayında temellerini attığı Hacı Bahattin Aydın Ortaokulu, kısa sürede tamamlanarak kapılarını açtı.

Tencerede bu defa yemek değil eğitim pişiriliyorTaşıma sistemiyle kilometrelerce uzaktaki okullara gitmek zorunda kalan öğrenciler için de kendi evlerinin yanında ilk ders zili çaldı. 300 öğrenci kapasiteli okul, 8 derslikten oluşuyor.

Kısa süre önce Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Meşelik Köyü’nde kitap okuma evi ile bilgisayar odasını kurarak bilgiye erişimi kolaylaştıran Türkiye’nin en köklü toplu yemek şirketlerinden Parıltım Yemek, “Yemekler aşkla, çocuklar eğitimle yoğrulur” mottosuyla hareket ediyor. Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyen Parıltım Yemek, geçtiğimiz Mart ayında Meşelik Köyü’nde temellerini attığı Hacı Bahattin Aydın Ortaokulu’nu da tamamlayarak açılışını yaptı. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cehalet yenilmesi gereken en büyük düşmandır” sözü ile yola çıktıklarını belirten şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Necat Aydın, “Bu okul adını, eğitime gönül veren, kendi çocuklarının okumasını sağladığı gibi çevresindeki tüm akraba ve arkadaşlarının çocuklarının da okumasına destek veren aile büyüğümüz, merhum babamızın adından aldı. Biz de onun yolundan yürüyoruz” dedi.

Eğitime desteğimiz devam edecek

Çocukların daha sağlıklı ve daha uygun şartlarda eğitim alabilmeleriyle ilgili kaliteden asla ödün vermeden güven esaslı projeleri her zaman desteklediklerini anlatan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu köyde çocuklar taşıma sistemiyle başka yerlerdeki okullara okumak için gitmek zorunda kalıyordu. Çocuklar evlerine yakın olsunlar, yollarda zaman kaybetmesinler ve eğitimlerine daha çok vakit ayırabilsinler diye köye okul yaptırmaya karar verdik. Bugün de bu hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 100 binlerce kişiye 34 yıldır aşkla yemek hazırlayan Parıltım Yemek’in eğitime verdiği destek ve sosyal sorumluluk projeleri devam edecek.” Aydın, okulun yapım aşamasında kendilerine güvenen ve cesaret veren herkese teşekkür etti.

4 bin 150 metrekarelik bir alanda yapılan 8 derslikli ortaokul binasının açılış törenine Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Muğla milletvekilleri Suat Özcan ve Mehmet Yavuz, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Meşelik Muhtarı Tahir Saylak, Aydın Ailesi, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.      

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.