Tigran Asatrtan “Köprü” Resim Sergisi Galeri Selvin’de 

Tigran Asatrtan “Köprü” Resim Sergisi Galeri Selvin’de 
Yayınlama: 09.11.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:30
A+
A-

Tigran Asatrtan “Köprü” Resim Sergisi 29 Kasım – 18 Aralık 2018 Galeri Selvin’de 

Tigran Asatrtan “Köprü” Resim Sergisi Galeri Selvin'de Birçok farklı ülkede kişisel ve karma sergiler açmış Ermenistanlı ressam Tigran Asatryan’ın Türkiye’deki ilk sergisi “Köprü” 29 Kasım- 18 Aralık tarihleri arasında Galeri Selvin’de ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Sanatçının dikkat çekici stilizasyonu iki farklı üslup arasında köprü kurar niteliktedir. Eserlerine bakıldığında figürlerin ya da uzamın tam olarak deforme edilmediği, fakat diğer tarafta da didaktik bir natüralizmin tercih edildiği gözükmektedir. Sanatçının, söz konusu iki uç noktanın arasında kurduğu ilişkide, zaman zaman natüralist betimleme üzerinde serbest fırça vuruşlarının dans ettiği özgür alanlar yaratması ve renk tonlamalarındaki ustalığı ile özgün resimsel bir dil ortaya çıkar.

Asatryan’ın üslupsal özellikleri, içinde alegorilerin bulunduğu ve mitolojik figürlerin yer aldığı, masalsı bir dünya ile gerçek bir dünya arasında sanatsal köprü kurar.

Üslupsal özellikler ya da eserlerin ikonografilerinin yanı sıra aslında sanatın ülkeler, halklar ya da komşular arasında oluşturmuş olduğu köprüyü yeniden hatırlamak ve tecrübe etmek için hepinizi 29 Kasım – 18 Aralık tarihleri arasında Tigran Asatryan’ın Galeri Selvin’deki “Köprü” isimli sergisine bekliyoruz.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.