TOURMAG Turizm Dergisi’nin Yeni Sayısı Yayınlandı

TOURMAG Turizm Dergisi’nin Yeni Sayısı Yayınlandı
Yayınlama: 05.11.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:30
A+
A-

Turizm dünyasına yepyeni bir soluk getiren TOURMAG Turizm Dergisi’nin yeni sayısı, “Diyarbakır turizmi ‘Altın Elma’ ile taçlandı” kapak haberiyle yayınlandı.

TOURMAG Turizm Dergisi'nin Yeni Sayısı YayınlandıDünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) tarafından verilen ve turizm çevrelerinde “Turizm Oscar’ı” olarak kabul edilen Altın Elma Ödülü’ne bu yıl Diyarbakır’ın layık görülmesi, bölgeye olan ilgiyi hayli arttırdı. Türkiye dışında 34 ülkede etkin olan FIJET’in bu haberi, yurtdışında da yankı bularak, pek çok tur operatörünün destinasyonlarına Diyarbakır ve çevre illerini eklemesini sağladı…

TÜRKİYE’NİN YEDİ BÖLGESİNDEN TURİZM HABERLERİ

TOURMAG sayfalarında her zaman olduğu gibi Türkiye’nin yedi bölgesinden turizm haberleri de yer alıyor. Ayrıca Antalya, Bodrum ve Kapadokya turizm bölgelerindeki turizm haberlerinin İngilizce olarak yayınlandığı dergi sayfalarında, ülke genelindeki kültür ve sanat etkinliklerine dair haberler de bulunuyor.

SAFFET EMRE TONGUÇ’TAN YAPRAK GÜRDAL’A

TOURMAG Turizm Dergisi’nin yeni sayısında, Saffet Emre Tonguç’tan Yaprak Gürdal’a kadar pek çok ünlü gezginin köşe yazıları okurlarıyla buluşacak. Melih Uslu, “Yürüyerek İstanbul”u anlatırken; Uğur Demirbilek, kamp severler için Dedegöl Dağı’nı kaleme aldı. Saffet Emre Tonguç, zümrüt sahilleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Sardinya’yı paylaşırken; Yaprak Gürdal, Endonezya’nın Raja Ampat’ı ile Vietnam’ın Ho Chi Minh City’sini yazdı. Burcu Kılıçarslan, TOURMAG adına gittiği Mardin’de gördükleri karşısında “Burası Türkiye mi?” sorusunu sorarken; Bodrum Tanıtma Vakfı Kurucusu Recai Çakır, “Saint-Tropez olmaya aday tek bölge Bodrum’dur” dedi. Sema Taştan Çelepci, Çocukla Büyülü Rota’da Kapadokya’yı bu kez farklı bir pencereden sizlere aktardı. Oğulcan Tatar, beyaz olduğu kadar yeşili ve sakinliğiyle de dikkat çeken Beyaz Rusya’yı, Serap Gürses ise Çek Cumhuriyeti’nin Karlovy Vary şehrini yazıya döktü.

BAHAR AKINCI: HAYATIM BOYUNCA SEYAHAT ETMEK İÇİN ÇALIŞTIM

Dijital dönüşüm danışmanlarımızdan Murat Erdör, turizm sektörünün geleceğinde neler olacağını TOURMAG okurları için kaleme aldı. Hürriyet Seyahat Yazarı Bahar Akıncı ise arkadaşımız Selim Onat’ın sorularını cevaplarken, “Hayatım boyunca seyahat etmek için çalıştım” ifadelerini kullandı. Erdi Metin Ünal, Pisa’dan Venedik’e adım adım farklı bir rota çizerken; Barbaros Kon, Türkiye’deki heykel sanatının merkezi konumundaki Kömürcüoğlu Taş Heykel Kolonisi’ni anlattı. Tabi, editörümüz Pınar Baltacı’nın Sivas ziyareti sırasında deneyimlediği doktor balıkların tüm dünyaya şifa olduğu haberi ile Dr. Sinan İbiş’in “Medikal Turizm Trendleri” başlıklı köşe yazısı da olmazsa olmaz sayfalarımız arasında.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.