Tudem Yayın Grubu’ndan triatlon sporunun genç yeteneklerine destek

Tudem Yayın Grubu’ndan triatlon sporunun genç yeteneklerine destek
Yayınlama: 23.03.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:28
A+
A-

Tudem Yayın Grubu 2017 yılından bu yana destek verdiği Mavi Karga Spor Kulübü’nün, triatlon sporuna genç yetenekler kazandırmak için kurduğu altyapı takımına da sponsor oldu.

Eğitim ve kültür yayıncılığındaki otuz beş yıllık tecrübesi, nitelikli yayınları, her biri kendi alanında değer taşıyan markalarıyla çocuk, genç, yetişkin her yaştan okura seslenen Tudem Yayın Grubu, 2017 yılından bu yana desteklediği Mavi Karga Spor Kulübü’nün yeni kurulan altyapı takımına da sponsor oldu.

2017 yılında gerçekleştirilen yarışlarda kulüp sporcuları için özel triatlon formaları tasarlayan, 2018’de ise kulübün resmi sponsoru olan Tudem Yayın Grubu, bu yıl da Mavi Karga Spor Kulübü’nün altyapı takımına vereceği destekle triatlon sporuna genç yeteneklerin kazandırılmasına katkıda bulunacak.

Tudem Yayın Grubu ile Mavi Karga Spor Kulübü arasında imzalanan resmi sponsorluk anlaşması çerçevesinde, kulübün Minikler, Yıldız ve Genç takımlarının sporcuları, Türkiye Triatlon Federasyonu’nun bu yıl düzenlediği triatlon, duatlon ve aquatlon şampiyonalarında Tudem Yayın Grubu sponsorluğunda madalya ve kupa mücadelesi verecek.

6-12 yaş arası yeni yetenekler aranıyor

2011 yılında kurulan ve yetişkin takımında 25, altyapı takımında ise 15 lisanslı sporcusu bulunan kulübün Altyapı Direktörü Burak Bakırsoy, Tudem Yayın Grubu tarafından desteklenmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Bakırsoy, “Bu yıl M1, M2, M3, Yıldız ve Genç takım kategorilerinde yarışacağız. Tudem Yayın Grubu’nun desteğiyle bu sezon da önemli başarılara imza atmayı hedefliyoruz. Hedefimiz doğrultusunda antremanlarımıza devam ediyoruz. Bu tip organizasyonlarda ilk yıl hep zorlu geçer. İlk yılımızda Tudem Yayın Grubu’nun yanımızda olduğunu bilmek bizler için gerçekten çok değerli,” dedi.

Kulübün aquatlon/triatlon altyapı takımının Karşıyaka, Çiğli, Menemen Bölgesi antremanlarının başladığını belirten Bakırsoy, yüzme ve koşu sporuna istekli, antremanlara düzenli katılabilecek, başlangıç seviyesinde yüzme bilen 6-12 yaş arası tüm çocukları antremanlara katılmaya davet etti.

Tudem Yayın Grubu Genel Müdürü M. Sinan Çam da Mavi Karga Spor Kulübü’ne sponsor olmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade etti. Triatlonun Türkiye’de desteklenmesi gereken spor dalları arasında yer aldığına dikkat çeken M. Sinan Çam, “Tudem Yayın Grubu olarak sağlıklı nesillerin yetişmesinde spor, bilim ve sanatın kilit önemde olduğuna inanıyoruz. Eğitim ve kültür yayıncılığı yapan yayın grubumuz ile Mavi Karga Spor Kulübü arasındaki işbirliği bize göre bu üç ana eksenin bir araya gelmesi anlamını taşıyor. Doğayla iç içe gerçekleştirilmesi ve amatör bir spor dalı olması açısından bizim için ayrıca önem taşıyan triatlon sporuna yeni yeteneklerin kazandırılmasına katkı sağlamaktan dolayı çok mutluyuz,” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet