Türk Dönerinin Duayenine Duygulandıran Ödül

Türk Dönerinin Duayenine Duygulandıran Ödül
Yayınlama: 03.09.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:26
A+
A-

Döner sektörünün kurucu duayen isimlerinden Hayrettin Taşkıran, Döner Üreticileri Derneği DÜBİDER’in Fahri Onursal Başkanı ilan edildi.

DÜBİDER Genel Başkan Yardımcılığına ise Bereket Döner CEO’su Muhammet Nezif Emek getirildi.

Türk dönerinin kurumsallaşmasında öncü rolü ve yaygınlaşmasında büyük payı olan Bereket Döner’in kurucusu Hayrettin Taşkıran, sektörün en önemli sivil toplum kuruluşu olan DÜBİDER (Döner Üreticileri Derneği) tarafından Fahri Onursal Başkanlığa getirildi. DÜBİDER’in Genel Başkan Yardımcılığı görevine ise Bereket Döner’in CEO’su Muhammet Nezif Emek getirildi. Emek, yeni görevin büyük bir sorumluluk olduğunu belirterek “Yıllardır tüm dünyada Türk dönerinin sözcülüğü ve savunuculu rolümüzü bundan böyle DÜBİDER çatısı altında daha da güçlü şekilde sürdüreceğiz dedi. Türk dönerinin son dönemde farklı ülkeler tarafından sahiplenilmeye çalışıldığı bir dönemde sahaya önemli bir STK olarak DÜBİDER’in girdiğini söyleyen Emek “Geleneksel Türk döneri lezzetinin korunmasından, üretim kalitesinin artırılmasına kadar sektörde çok önemli projelerimiz var. Bunları DÜBİDER çatısı altında gerçekleştireceğiz” dedi.

Türk Döneri’nin Türkiye ve Avrupa ülkelerinde yaygınlaşmasında büyük emeği bulunan Taşkıran’ın 1989 yılında İstanbul Beyoğlu’nda kurduğu ilk döner büfesinin ardından 30 yıllık mücadelesi ortaya yıllık 2 milyar liralık değer üreten devasa bir sektörün ortaya çıkmasını sağladı. 

DÜBİDER Başkanı Mehmet Mercan, sadece Türkiye’de 30 bine yakın döner büfesi ile yarım milyona yakın çalışanın Hayrettin Taşkıran’ın öncülük ettiği sektör sayesinde evine ekmek götürdüğünü belirterek “Kendilerini derneğimizin onursal başkanı ilan etmekten gurur duyuyoruz. Saygıdeğer büyüğümüzü açtığı yoldan sektörümüz daha da büyüyecek. Kaliteli, sağlıklı üretimin gözeticisi olacağız” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet