Uğural Gafuroğlu “Tombul kalpler için birşey söyleyeceğim”

Uğural Gafuroğlu “Tombul kalpler için birşey söyleyeceğim”
Yayınlama: 19.12.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:29
A+
A-

Uğural Gafuroğlu “Tombul kalpler için birşey söyleyeceğim ”Camaltı Sergisi 20 Aralık 2018 – 12 Ocak 2019 Galeri Selvin

Uğural Gafuroğlu “Tombul kalpler için birşey söyleyeceğim”

Uğural Gafuroğlu, 1980 li yıllardan bugüne gelen resimserüveni içerisinde hep kendi özüne ve kişiliğine dayanan saf, çocuksu ve hümanist heyecanların en iyi anlatımcısı oldu ….

Resmin boyaya ve tuvale dayanan geleneksel malzeme zincirine doğadan aldığı yeni malzemeleri ve konuları ekleyerek farklı açılımlara cesaretle yöneldi. İster tuval olsun, isterse taş/çakıl taşları , ahşap veya camaltı resimleri, devamlı araştıran ve üreten kişiliğinin titizliği ve sabrının verdiği güçle yorulmadan üreten sanatçının, naif anlayışının ürünleri için yeni denemelere imkan sağlamıştır.

Dar alanda kısa paslaşmaları temelde bünyesinde barındıran, “camaltı boyutuyla geleneğe”, “parça-bütün ilişkisi ve yapıt farklı kavram, strüktür, elemanlara dayalı bir gerçekliktir” gibi yanlarıyla da modern bir söyleme ayak uyduran Uğural Gafuroğlu’nun kompozisyonlarında, hemen her şeyi imge boyutunda yakalayabilme ve anlamlandırma şansına sahipsiniz bir izleyici olarak…

Bir ironi, yani ince alay; humor, yani gülmece, yanı sıra toplumsal eleştiriyi dile getiren imge kullanımları ve bunların hemen hepsi, Uğural’ın çalışmalarında kendini ortaya koyuyor.

20 Aralık – 12 Ocak tarihleri arasında Uğural Gafuroğlu’nun Galeri Selvin’deki “Tombul kalpler için birşey söyleyeceğim” isimli cam altı sergisine bekliyoruz.

GALERİ SELVİN   

Arnavutköy Dere Sok. No:3 

Arnavutköy, Beşiktaş İstanbul

Tel: 212.263 74 81

www.galeriselvin.com

Galerilerimiz Pazar günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.