“Uluslararası kurum ve kuruluşlar İsrail yönetiminin…

“Uluslararası kurum ve kuruluşlar İsrail yönetiminin…
Yayınlama: 23.03.2024
A+
A-

“Uluslararası kurum ve kuruluşlar İsrail yönetiminin barbarlığını seyrediyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her Anında Hep Yanında İstanbul İftar Buluşması” programında yaptığı konuşmada, “İnsanlıktan nasibini almamış terör devleti İsrail; tam 168 gündür Gazzeli kardeşlerimizi çocuk, kadın, yaşlı, sivil demeden alçakça katlediyor, İkinci Dünya Savaşı’ndakilerden daha vahşi bir soykırım uyguluyor. Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, uluslararası kurum ve kuruluşlar ise İsrail yönetiminin bu barbarlığını, basit tepkiler dışında sadece seyrediyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Her Anında Hep Yanında İstanbul İftar Buluşması” programında iş dünyasının temsilcileri ile bir araya geldi.

İftar programı sonrası katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in, 168 gündür Filistinlileri çocuk, kadın, yaşlı, sivil demeden alçakça katlettiğini belirterek, “İkinci Dünya Savaşı’ndakilerden daha vahşi bir soykırım uyguluyor. Savaşta bile dokunulmaması gereken hastanelerin ve sağlık çalışanlarının, ibadethanelerin işgal güçleri tarafından özellikle hedef alındığını görüyoruz. Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, uluslararası kurum ve kuruluşlar ise İsrail yönetiminin bu barbarlığını, basit tepkiler dışında sadece seyrediyor” şeklinde konuştu.

Türkiye ve birkaç ülke dışında, İsrail ve batılı destekçilerine karşı sesini yükselten aktörün bulunmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak, bölgedeki dostlarımızla iş birliği içinde, Gazzeli mazlumlara yardım etmeye, bir nebze de olsa acılarını hafifletmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.