Ünlü grubun solistine maske saldırısı

Ünlü grubun solistine maske saldırısı
Yayınlama: 03.08.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:16
A+
A-

Burgazada’daki konserin ardından vapur hatlarını kullanarak İstanbul’a dönmek isteyen Peyk grubunun elemanlarından İrfan Alış ve vapurda bulunan yaklaşık 50 kişi kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.

Duvar’ın aktardığına göre, vapurun kaptanı, müzisyenler ve yolcular maske takmadıkları için uyardıkları grup tarafından tartaklandı. Vapurdaki yangın söndürücü, sopa gibi eşyalarla şiddete uğrayan insanlar polisi aradı. Saldırganlar ve bir grup insan yaşananların ardından karakola götürüldü. Şiddete uğradığını iddia eden saldırganlar şikayette bulundu.

Alış yaşadıklarını, “Olay, Cumartesi akşamı Burgazada’da verdiğimiz konserin ardından vapurla dönüş yolunda yaşandı. Maske takmayan ve etrafı rahatsız eden yaklaşık on kişilik bir grubu, başka bir grup uyarınca bu kişiler, kendilerini uyaran gruba tekmeler ve yumruklarla saldırdı. Saldırının üzerine ben ve birkaç kişi saldırganları durdurmak üzere müdahale edince bu grup bize de fiziki saldırıda bulundu. Beni saçımdan çektiler, vurmaya başladılar. Grup daha sonra diğer yolculara, vapurda müzik yapan müzisyene ve olayı yatıştırmaya gelen geminin kaptanına da saldırdı. Vapurdaki yangın tüpleri ve buldukları diğer sert cisimlerle onlarca insana vuran grup, vapur iskeleye yanaşıncaya kadar saldırılarına devam etti. Biz, saldırganları yakalaması için polisi aradık” sözleriyle anlattı.

Vapurda şiddete uğrayan isimlerden Gözde Güldal Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Gece Burgazada-Bostancı hattında maske takmaları için uyardığımız bir grup tarafından saldırıya uğradık. Onlarca insan dövüldü, temizlik gereçleri ve yangın söndürme tüpü ile herkesin üzerine saldırdılar. Müzisyenler, vatandaşlar, olayı yatıştırmaya çalışan vapur kaptanı dahi şiddete uğradı. Ancak ne yazık ki savrulan tehditler nedeniyle yaralanan birçok kişi ve hatta çalışan görevliler şikayetçi olmaktan imtina ettiler. Yaşanan olayda kamu malına zararın, insanlara sırf maske takmaları konusunda uyarıldıkları için saldırmalarının, tüm yolculara yaşattıkları korkunun kamera kayıtlarında olduğunu tahmin ediyorum. Kamusal alanda yaşanan bu korkunç hadisede suçluların gereken cezayı bulmaları için savcılığa/karakola gerekli incelemeleri başlatmaları konusunda desteklerinizi rica ediyorum” dedi.

Şehir Hatları A.Ş. Twitter’dan yaptığı açıklamada Gözde Güldal’a yanıt olarak şunları yazdı:

“Öncelikle böyle bir olay yaşadığınız için çok üzgünüz. Olay ile ilgili sahil güvenlik ekibinin kontrolünde polis çağrılarak görgü tanıklarıyla birlikte şikayetçi olunan kişiler polis merkezine götürülmüş ve tutanak tutulmuştur.”

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.