“Ustaların İzinde”Sergisi Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde

“Ustaların İzinde”Sergisi Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde
Yayınlama: 26.05.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:28
A+
A-

Nurdan Likos’un İdea Çocuk Akademisi öğrencileri ve özel olarak çalıştığı yaşları 4 ile 13 arasında değişen öğrencileriyle, 2012 yılından beri her yıl hazırladığı “Ustaların İzinde” Sergisi, yarınlarımız olan çocuklarımıza farkındalığı yüksek, çevrelerine duyarlı, empati kurabilen bireyler olabilmeleri için yol gösterici olmayı hedefliyor.

Türk ve dünya sanat tarihindeki önemli sanatçıların eserlerini çocukların yeniden yorumlandığı Ustaların İzinde Sergisi’nin hazırlıkları bir eğitim yılını kapsıyor. Üretilen resimler her yıl çeşitli sanat galerilerinde sanat severlerle buluşuyor. Bunun yanı sıra Ustaların İzinde Sergisi her yıl bir sosyal sorunluluk projesi de gerçekleştiriyor. Özellikle çocuk eğitimi, sokak hayvanları, ihtiyaç sahibi çocuklar gibi konularda faaliyet gösteren dernekler ile iş birliği yaparak bu alanlara destek oluyor. Çocuklar, sergi öncesinde belirlenen derneğe bağış yapan kişilere yaptıkları resimleri hediye ederek bu fonun oluşmasını sağlıyor.

Yardımlaşma bilincini çocuklarımıza kazandırmak için yola çıkan Ustaların İzinde Sergileri,seçilen sosyal yardım projelerine dikkat çekerek farkındalık yaratıyor. Sanatın yaratıcı ve birleştirici gücü ile büyüyen Ustaların İzinde Sergisi 11 Haziran 2019 saat 18:00’da Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde.

Serginin tüm geliri bu yıl Türkiye Yardım Sevenler Derneği Üsküdar Şubesi aracılığı ile ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak bağışlanacak.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet