Vizyon Havacılık’tan Yeni Atılım: “Vizyon Havacılık Uçuş Okulu”

Vizyon Havacılık’tan Yeni Atılım: “Vizyon Havacılık Uçuş Okulu”
Yayınlama: 10.10.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:30
A+
A-

Türkiye’nin kısa ve orta vadedeki pilot ihtiyacının karşılanması maksadıyla 30 Ekim 2018’te ilk kez pilotaj eğitimi vermeye başlayacak olan Vizyon Havacılık sektöre oldukça iddialı giriyor.

Vizyon Havacılık’tan Yeni Atılım: “Vizyon Havacılık Uçuş Okulu”Türkiye’nin en yeni ve GARMIN 1000 (ileri teknoloji GPS sistemi) donanımına sahip 5 adet Cessna 172S SKYHAWK uçağı ile eğitimlerine başlayacak olan Vizyon Havacılık Uçuş Okulu, ilk 2 sınıf (12+12 öğrenci) için tanıtım fiyatı ile öğrenci kabul edecek. 15 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da bulunan eğitim binasında öğrenci tanıtım günü gerçekleştirecek Vizyon Havacılık Uçuş Okulu; 30 Ekim 2018’de toplam 24 öğrenci ile sınırlı olacak olan ilk iki sınıfı PPL ( Private Pilot License-Hususi Pilot Lisansı) öğrencilerini kabul edecek. Yer teorik derslerini Ankara GMK bulvarında yer alan eğitim binasında verecek olan Vizyon Havacılık Uçuş Okulu, uçuş eğitimi için ise Kapadokya’yı meydan olarak seçti.

Sadece ilk iki PPL sınıfı için tanıtım fiyatı ile öğrenci alacak olan Vizyon Havacılık, ayrıca sektörde alışılagelmiş yabancı kur kavramını da ortadan kaldırarak tamamen Türk Lirası üzerinden eğitim verecek. PPL eğitimi için her şey dahil 70 Bin TL fiyatı yanı sıra Türkiye’de ki en yeni ve donanımlı eğitim uçakları ile eğitime başlayacak olan uçuş okulu, öğrencilerin kullanacakları kulaklıklara kadar en iyi markalarla süreci gerçekleştirecek.

Vizyon Havacılık, Türkiye’de ki yüksek fiyat politikası nedeni ile son zamanlarda ülkemizden öğrenci toplayan Macaristan’a gidişlerin önünün tamamen kesmeyi, hatta bu coğrafyalardan ülkemize pilotaj eğitimi için öğrenci çekmeyi hedefliyor. Türkiye’nin kısa ve orta vadedeki yerli pilot ihtiyacının karşılanmasında tercih edilecek pilot eğitim kurumlarından birisi olacak olan Vizyon Havacılık, yerli havayollarının yanında kardeş ülkelere de pilot yetiştirmek üzere işbirliği görüşmelerine başlamıştır.

Vizyon Havacılık ayrıca uzaktan ve örgün şeklinde ATPL teorik eğitiminin yanına CPL ve IR eğitimlerine de önümüzdeki günlerde başlıyor.

Vizyon Havacılık:

Bir Çam Grubu şirketi olan Vizyon Havacılık, uzun süren deneyim, birikim ve ileriye dönük atılımların bir araya getirilmesi hedefi ile kurulmuş havacılık sektöründe istikrarla gelişen kurumsal bir şirkettir. Pilot eğitimi, hava taksi ve hangarlama işletmeciliği gibi katma değeri yüksek operasyonları ülkemize yakışır bir şekilde icra etmek üzere yola çıkan, sektörün önemli aktörlerinden birisi olmak üzere kurgulanan Vizyon Havacılık; mevcut konjonktürde daha fazla önem taşıyan ve sorumluluklarına sahip milli değerlerimizden birisidir.

Envanterinde hali hazırda Bell 429 ve Bell 430 helikopter, 5 adet Cessna 172S Skyhawk, 3 Gyrocopter, 1 Guimbal Cabri G2, 1 CC11 – 160 Carbon Cub SS, 2 adet Piper Seminole, 1 Adet Piper Arrow hava araçları ile 1 det eğitim simülatörü bulunmaktadır.

Merkezi Ankara GMK bulvarında olmak üzere İstanbul Kandilli’de de ofisi bulunan Vizyon Havacılık, çok yakında PPL, CPL ve ATPL pilotaj eğitimlerinin yanında sanal sınıfı ile uzaktan ATPL teorik eğitimi de vermeye başlayacaktır. Açılışını gerçekleştireceği hangarında A/C Detailing olarak geçen Jet Kuaför hizmetini de Türkiye’de profesyonel olarak gerçekleştiren ilk kuruluş ünvanına sahip olacak. Türkiye’nin kısa ve orta vadedeki yerli pilot ihtiyacının karşılanmasında tercih edilecek pilot eğitim kurumlarından birisi olacak olan Vizyon Havacılık, yerli havayollarının yanında kardeş ülkelere de pilot yetiştirmek üzere işbirliği görüşmelerine başlamıştır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.