WhatsApp, çok konuşulacak yeni bir özellik aldı!

WhatsApp, çok konuşulacak yeni bir özellik aldı!
Yayınlama: 04.08.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:16
A+
A-

WhatsApp çok konuşulacak yeni özelliğini bugün kullanıma sundu. “View Once” olarak isimlendirilen yeni özellik sohbet sırasında bazı görüntülerin sadece bir kez görüntülenmesine olanak tanıyacak.

Dünya’nın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp her gün platformuna yenilikler getirmekle uğraşıyor. Bugün WhatsApp , fotoğraflar ve videolar için yeni bir kaybolan mesaj özelliğini kullanıma sunuyor. Artık kullanıcılar diledikleri paylaşımı karşı taraftın sadece bir kez görüntüleyebileceği şekilde paylaşabilecekler. Bu özellik gizlilik ve mahremiyet konusunda önemli bir nokta olabilir.

WhatsApp “Bir Kez Görüntüle” isimli özelliğini sundu

Özelliğin çalışma şekli Instagram’daki sisteme benziyor. Alıcının “Bir Kez Görüntüle” özelliği ile gönderiken resmi veya videoyu görmesi için “Fotoğraf” veya “Video” düğmesine dokunması yeterli olacak. Görüntü veya video kapatıldıktan sonra artık bir daha erişileyemecek.

Ancak özellik kullanıcıları, karşı tarafın ekran görüntüsü alıp almadığı konusunda uyarmıyor. Alıcının ekran görüntüsü veya video kaydı alması durumunda WhatsApp göndericiye herhangi bir bildirimde bulunmayacak. WhatsApp bu noktaya dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Gizlilik güncellemesi sebebiyle geçtiğimiz dönem bir çok kullanıcı kaybeden uygulama artık mahremiyet konularında kullanıcılarını tatmin edecek özellikler sunmaya odaklanıyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz dönemlerde WhatsApp kullanıcıları verilerinin Facebook ile paylaşılması endişesiyle Telegram gibi diğer mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapmışlardı. WhatsApp buna rağmen hala geniş bir kitleye sahip görünüyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.