Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Can Damlası

Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Can Damlası
Yayınlama: 24.12.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:25
A+
A-

Can Damlası projesine Doktorclub Awards’tan Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü

Doktorclub Awards Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü Can Damlası projesinin oldu

Türkiye’nin sağlık ödülleri Doktorclub Awards 2019’da bu yılın kazananları 20 bin hekimin oyuyla belirlendi. Kök hücre bağışıyla ilgili doğru bilgileri topluma aktarmak için T.C. Sağlık Bakanlığı ve TÜRKÖK desteğiyle ve Pfizer Türkiye’nin gönüllü katkılarıyla hayata geçirilen Can Damlası projesi Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi kategorisinde ödüle layık görüldü.

Proje kapsamında hayata geçirilen “Elini Uzat Can Damlası Ol” isimli dijital video aracılığıyla, sosyal medyada 9 milyona yakın kullanıcının kök hücre bağışı hakkında bilgilendirilmesi sağlandı. Proje detaylarına www.candamlasi.com adresinden ve #EliniUzatCanDamlasıOl etiketiyle ulaşılabiliyor.

Kök hücre bağışıyla ilgili doğru bilgileri yaymak için işbirliği yapan T.C. Sağlık Bakanlığı ve TÜRKÖK, Can Damlası isimli kök hücre bağışı farkındalık projesi başlatmıştı. Pfizer Türkiye’nin de karşılıksız ve koşulsuz olarak desteklediği bu proje sayesinde, toplumda kök hücre bağışıyla ilgili yanlış bilinenlerin ortadan kaldırılması ve doğruların sosyal medya aracılığıyla yayılması sağlandı.

Can Damlası, sosyal medyada 9 milyona yakın kullanıcıyı kök hücre bağışı konusunda bilgilendirdi

Can Damlası projesi kapsamında hayata geçirilen “Elini Uzat Can Damlası Ol” videosu aracılığıyla insanların kök hücre bağışıyla ilgili doğru bilgileri edinmesine ve bu sayede daha bilinçli bağışçılar haline gelmelerine destek olundu. Sosyal medya üzerinden yürütülen projeyle 9 milyona yakın kullanıcı kök hücre bağışı hakkında bilgilendirilmiş oldu.

Tazefikir’in hayata geçirdiği ve iletişim çalışmalarını Marjinal Porter Novelli’nin yürüttüğü proje, Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi kategorisinde Doktorclub Awards’un sahibi oldu.

Can Damlası Projesi Künye:
Projeye karşılıksız ve koşulsuz katkı sağlayan: Pfizer Türkiye
Proje destekçileri: T.C. Sağlık Bakanlığı ve TÜRKÖK
Pfizer Temsilcileri: Nilay Süoğlu, Berkay Sağlam, Birkan Aver
Reklam Ajansı: Tazefikir
Seslendirmen: Çetin Tekindor
PR & Sosyal Medya Ajansı: Marjinal Porter Novelli

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.