Adalar Belediyesinin çöp araçları Adalıların sağlığını tehdit ediyor!

Adalar Belediyesinin çöp araçları Adalıların sağlığını tehdit ediyor!
Yayınlama: 09.05.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:13
A+
A-

Adalar Belediyesine ait çöp arabalarının arkasından sızan suların yerlerde oluşturduğu su birikintilerin sinek vs. gibi mikrop taşıyıcılarının yuvası olduğu ve kötü kokulara neden olduğu belirtiliyor.

Vatandaşlar, Adalar Belediyesi çöp araçlarının arkasından akan suların tehlike yarattığını ve bu rezilliği önüne geçmediği belirtiliyor. Resimde de görüldüğü üzere çöp arabasından sızan pis çöp suları mahalle halkını tedirgin ediyor. Etrafa hem pis koku hem de tehlike saçan bu sızıntılar hakkında Adalılar rahatsız.

Yaz aylarının en tehlikeli durumlarından biri de salgın hastalıklarına davetiye çıkarması. İşte havanın çok sıcak olduğu bu günlerde ilçe temizliği görevini yerine getirmeye çalışan çöp arabaları adeta tehlike saçıyor!

Mahalle aralarında çöp tenekelerinden çöpleri çöp arabasında sıkıştırıp içerideki haznesine istifleyen bu araçların içinde bulunan ve sıkışan çöplerden arta kalan suyun toplandığı bölümden dışarı sızan pis çöp suları sıcak yaz günlerinde hastalığa davetiye çıkarıyor.

Fen İşleri Müdürlüğünün bağlı olduğu Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik’in kafasının Adalar halkına hizmet etmek olmadığı için umursamadığı Çelik’in İmar işleri dururken çöp araçlarından akan pis sulara ayıracağı zamanının olmadığı gelen bilgiler arasında.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.