Adalar’da Covid-19 artışa geçti

Adalar’da Covid-19 artışa geçti
Yayınlama: 13.07.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:12
A+
A-

Covid-19 pandemisinde yaklaşık 2,5 yıl geride kalırken, vaka sayıları son haftalarda Türkiye’de ve Adalar’da artışa geçti.

Adalar’da Covid-19 artışa geçti

Ulaşımın ücretsiz olması sebebiyle Adalara akın eden yerli ve yabancı turistlerin kapalı ortamlarda, toplu ulaşımda, kalabalık ortamlarda maske kullanılmaması, Covid-19 vakalarının bayram sonrası daha da artacağını bize gösteriyor.

Bayram nedeniyle özellikle insanların çok sık bir araya gelmesi, kapalı ortamları ve toplu ulaşımı daha fazla kullanılması, vaka sayısında bir artışı karşımıza getiriyor. Sevinilen şey, ölü sayılarında ciddi bir artışın olmaması hali. Bütün bunlardan yola çıkarsak önümüzdeki haftalarda Türkiye’de altıncı dalganın tepe noktasına doğru yükselmeye başlayabileceğimizi tahmin etmek mümkün. Ama asıl problemin; Eylül sonu, Ekim, Kasım aylarında karşımıza çıkabileceği belirtiliyor

Vaka sayıları; 30 Mayıs ve 5 Haziran arasında 7 bin 322, 6 Haziran ve 12 Haziran arasında 7 bin 556, 13 Haziran ve 19 Haziran arasında 10 bin 954, 20 Haziran ve 26 Haziran arasında ise 26 bin 635, 27 Haziran-3 Temmuz arasında ise 57 bin 113 olarak kayda geçmiş. 5 haftalık dönemde vefat sayılarında ise büyük bir sıçrama görülmüyor. Ölüm sayıları söz konusu haftalarda sırasıyla 19, 20, 19, 17 ve 25 olarak gerçekleşmiş.

Adalar’da Covid-19 artışa geçti

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. Mülayim MUTEDİL dedi ki:

  Tribüne oynayan yeteneksiz ve bilgisiz, yöneticilerimiz şehir içi toplu ulaşımı bedava yaparlarsa; bu sonuç çok normal.

  Yığın yığın insan ADALAR’daydı.

  Ne maske, ne sosyal mesafe ne en ufak bir önlem; 15 TEMMUZ’da da aynısı olacak.

  Bir zamanların cennet köşesi PRENS ADALARI, bu gibi bayram günlerinde İSTANBUL’un en yaşanmayacak yerihaline geliyor.

  Kimse ayıplayıp bu adam deli midir demese, saat kulesinin önünde “İMDAAAAAAT” diye bağırasım geliyor.

  Kurnaz yiyecek içecek esnafına gelince; A 101 ve BİM’im kalitesiz hazır gıda reyonlarını boşaltıp, parasız ARAP TURİST avına çıkmış KAZIKLAMA pozisyonundalar

  Korsan elektrikliker, vızır vızır SAKARYA SOKAK, Eskibağ otel’in biraz ilerisinden, Emniyetin üst tarafından, Çınar meydanından EN AZ 1.000 liraya, yolcu alma peşindeler.

  Belediye ve EMNİYET yetkilileri; her konuda olduğu gibi bu konuda da da derin uykuda.

  HER YER ÇÖP, HER YER PİSLİK; HER YER KARA SİNEK.

  İMMMMDDDDAAAAAATTTTTTTTTTTT