Adalar’da vatandaşın hizmetinde olması gereken Adalar Belediyesi CHP’ye çalışıyor

Adalar’da vatandaşın hizmetinde olması gereken Adalar Belediyesi CHP’ye çalışıyor
Yayınlama: 18.03.2024
Düzenleme: 18.03.2024 12:57
A+
A-

Vatandaşın hizmetinde olması gereken Adalar Belediyesi’nin resmi araçlarıyla/kaynaklarıyla, CHP Adalar belediye başkan adayı Ercan Akpolat’ın , ‘Tam yol ileri ‘ sloganının yazıldığı afişlerin asılması, Adalar Belediyesi Zabıta Karakolu’ndan CHP’nin seçim irtibat çadırına kablolarla elektrik çekilmesi ve bunların insanların gözleri önünde meydana gelmesi, Adalılardan toplanan vergilerle CHP adayına yapılan illegal bir şekilde kamu kaynaklarının kullandırılması…

Belediyeler dahil, tüm kamu kurumlarının resmi araçları/iş makineleri/kaynakları, vatandaşlardan toplanan vergilerle alınmaktadır. Bu araçlar/kaynaklar ilgili kuruma, kamu hizmetinin yerine getirilmesi için tahsis edilmektedir. Kamu kurumu araçlarıyla/kaynaklarıyla propaganda niteliğindeki tanıtım ve reklam afişleri asılamaz, kamu kurumunun/devletin elektriği kullandırılamaz. Türk Ceza Kanunu’nun 257. maddesine göre, ‘Görevi kötüye kullanma’ suçu işlenmiştir. Bu örnekte de görüldüğü üzere, adil ve eşit koşullardaki bir seçim yarışı ortadan kaldırılıyor.

Kamu kurumlarını parti şubesi gibi, tarikat tekkesi gibi, bazı ailelerin akraba şirketi gibi olmaktan kurtaracak tek reçete, liyakat ve şeffaflıktır.

Ayrıca, kendilerini tanıtıcı nitelikte broşür, el ilanları, parti bayrağı, poster, afiş veya ses ve görüntü içeren CD, DVD gibi her türlü yayını dağıtmakta serbesttir. Siyasi partiler ve adayların, bu fıkrada belirtilenler dışında herhangi bir hediye ve eşantiyon dağıtmaları, dağıttırmaları veya bunların üçüncü şahıslar ya da kurum ve kuruluşlar aracılığı ile dağıtılması yasaktır.” (298/57md.)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.