Ahmet Eyüpoğlu, Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşüne Katıldı

Ahmet Eyüpoğlu, Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşüne Katıldı
Yayınlama: 18.06.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:27
A+
A-

Yurt Sağlık Sendikası, 13 16 haziran 2019 tarihinde 14 üncüsü düzenlenen Kastamonu Valiliği ile il Kültür ve Turizm Müdürlüğünün destekleriyle düzenlenen  İnebolu’dan Kastamonu’ya Atatürk İstiklal Yolu ve Şehit Şerife Bacı Anma yürüyüşüne katıldı.

Yurt Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet EYÜPOĞLU, İnebolu Türk Ocağı önünden başlayan ve Kastamonu ya 4 gün boyunca 95 km yürüyen  7 den 70 e dağcılık kulüpleri STK’lar ve halktan 300 kişinin  katılımın sağlandığını ve bu onurlu Atatürk ve İstiklal Yolu yürüyüşün Kastamonu Cumhuriyet meydanında bittiği ve bu anlamlı yürüyüşün önemini 1918 tarihinde Anadolu’nun bir çok yerinin işgal edildiği buna karşın Türk Ulusunun topyekun bağımsızlık mücadelesine başlamıştı. Karadeniz’den gelen cephanenin mühimmatın güvenli bir şekilde cepheye taşınması gerekiyordu bunun için güvenli bir yola ihtiyaç vardı. Bu yolun adı İstiklal yoludur. Atatürk ‘ün gözüm cephede kulağım İnebolu’da dediği yoldur İstiklal Yolu… Şehit Şerife Bacı’nın donarak öldüğü 95 km yoldur İstiklal Yolu… Milli mücadelenin yoludur İstiklal Yolu…

100.yılında bu onurlu yolda yürümenin gururunu yaşatan ve destek veren tüm kuruluşlara teşekkür etti aynı zamanda Fethiye Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Dağcısı olan Ahmet Eyüpoğlu, nice destanlar yazılan yolda tüm şehitlerimiz için her yıl tekrar onları unutmamak ve unutturmamak için yürüyeceklerini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet