Bayramda Adalara ulaşım ücretsiz mi? Vapur, Marmaray, otobüs, metrobüs ücretsiz mi?

Bayramda Adalara ulaşım ücretsiz mi? Vapur, Marmaray, otobüs, metrobüs ücretsiz mi?
Yayınlama: 06.04.2024
A+
A-

2024 Ramazan Bayramı için tatil süresi 9 güne çıkarıldı. Tatilde İstanbul dışına çıkmayacak olan vatandaşlar toplu taşıma ücretli mi olacak sorusuna yanıt arıyor. Bayram tatilinde otobüs, Metrobüs, metro, tramvay, Marmaray ücretsiz olacak mı? Bayram tatilinde köprü ve otoyollar ile ilgili açıklama gelirken gözler İBB’den gelecek açıklamadaydı.

Üç gün boyunca sürecek olan Ramazan bayramında akraba ziyareti yapacak veya çalışacak olanlar toplu taşıma ücretsiz mi merak ediyor. İstanbul’da otobüs, vapur, metro, metrobüs bayram kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine ücretsiz olacak. Ulaştırma Bakanı da İstanbul’da bayram boyunca Marmaray ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metrolarının ücretsiz olacağını açıkladı.
Bayramı İstanbul’de geçirecek olanlar toplu taşıma araçlarından 3 gün boyunca ücretsiz olarak yararlanabilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığı, bayram toplu taşıma için açıklamada bulundu.

İSTANBUL’DA TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ Mİ?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı boyunca toplu ulaşımın kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine ücretsiz olacağını açıkladı.


Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yaptığı açıklamada, “Ankara, İstanbul ve İzmir’de geçirecek vatandaşlarımız için İstanbul’da Marmaray-Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metroları, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de de İZBAN ücretsiz hizmet vereceklerdir.” dedi


İSTANBUL’DA ULAŞIM
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre seferler cumartesi günü tarifesine göre gerçekleştirilecek. İBB tarafından yapılan açıklama şu şekilde;


“Metro İstanbul’da bayram boyunca seferler cumartesi tarifesine göre yapılacak. Seferler, bayramın 1’inci ve 2’nci günü 06.00 – 00.00 saatleri arasında gerçekleşecek.


12 Nisan Cuma günü ise, M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı, M1B Yenikapı-Kirazlı/Bağcılar, M2 Yenikapı-Hacıosman, M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı, M5 Üsküdar-Samandıra, M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü ve M7 Yıldız-Mahmutbey metro hatlarında Gece Metrosu uygulaması hizmet verecek.”

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.