Burgazada Madam Martha Koyu’nda kaçak çadırcılara operasyon

Burgazada Madam Martha Koyu’nda kaçak çadırcılara operasyon
Yayınlama: 10.06.2017
Düzenleme: 13.12.2022 15:36
A+
A-

Burgazadası’nda son üç senedir peydahlanan ne idüğü belirsiz bazı şahısların, Marta Koyu’na gelerek sahili işgal ettiğini daha önceki haberlerimizde belirtmiştik. Ellerinde içki şişeleriyle ormanlık alan içerisinde ateş yakan, toplumumuzun örf ve adetlerine pek uymayan hareketler içinde olan bu işgalcilerin  keyiflerini Adalar İlçe Emniyeti bozdu.

Burgazada Madam Martha Koyu’nda kaçak çadırcılara operasyon

 

Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü, Burgazadası’ndaki ormanlık sit alanında kaçak çadır kurulduğu ve  ateş yakıldığı bilgisi üzerine helikopter destekli operasyon düzenledi. Burgazada  Madam Martha Koyu’nda kamp kuran kişilerce kaçak çadır ve ateş yakıldığı şikayeti üzerine Adalar İlçe Emniyeti harekete geçti. Aramalarda  uyuşturucu ele geçirilirken, 32 çadıra el konuldu

 

Kaçak çadırcıların ateş yakıp tuvalet için uygunsuz zamanlarda vatandaşları rahatsız ettiklerini de söyleyen Burgazadalıların şikayeti üzerine Adalar Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  helikopteriyle destekli operasyona başladı. Sit alanı olan bölgede kaçak çadırlar bulunduğu havadan belirleyen polis ekipleri Madam Marta Koyu’nda  operasyon düzenledi.


Polis helikopteri ve Deniz polisinin de destek verdiği operasyona 80 polis katıldı. 57 kişinin Genel Bilgi Tarama (GBT) sisteminde sorgulaması yapılarak 34 çadır arandı. 37 kişiye orman kanununa muhalefetten işlem başlatılarak, 54 kişiye 6831 sayılı Orman Kanunu’na muhalefetten 88’er lira para cezası kesildi. 1 kişi ruhsatsız silah bulundurmaktan, 1 kişi uyuşturucu madde bulundurmaktan, 4 kişi ise yoklama kaçağı olmaktan yakalanarak gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 21 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.