Büyükada’da “Banker Bilo” filmini aratmayacak dolandırıcılık!

Büyükada’da “Banker Bilo” filmini aratmayacak dolandırıcılık!
Yayınlama: 02.11.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:25
A+
A-

Büyükada’da Şener Şen’in oynadığı “Banker Bilo” filmini aratmayacak bir dolandırıcılık yaşandı

Afganistan uyruklu bir kişi kendisi gibi Afgan vatandaşı olan üç kişiyi İtalya diye kandırarak Büyükada’ya gönderdi. İtalya’ya gittiklerini zanneden üç Afgan Büyükada’da polis tarafından yakalandı. .

İstanbul Zeytinburnu’nda Afganistan uyruklu bir kişi, 3 hemşehrisini yasadışı yollardan İtalya’ya götürmek üzere anlaştı. Afgan göçmenler toplam 6 bin Euro vererek İtalya’ya gitmek için anlaştıkları kişiye paralarını ödedikten sonra 23 Ekim’de Eminönü’ne gitti.

Afgan göçmen kaçakçısı, Sayed Jamıl B., Faizah H. ve Alo Asqal H.’yi İtalya’ya giden vapur diye Adalar vapuruna bindirerek kayıplara karıştı. Büyükada’da inen 3 Afgan göçmen polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliler emniyette verdikleri ifadelerinde hemşerileri olan 22 yaşındaki Huseyin Y.’ye İtalya’ya gitmek için ödeme yaptıklarını belirterek şikayetçi oldu.

Polis ekipleri şikayet üzerine yaptığı çalışmalarda Huseyin Y.’yi Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde 24 Ekim’de yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Huseyin Y. sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanırken, İtalya’ya gitmek için yola çıkan 3 göçmen sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.