Büyükada’da bu sabah saatlerinde çıkan yangında üç katlı betonarme bina ağır hasar gördü. Sakarya sokaktaki yangın paniğe neden oldu.
Büyükada Sakarya Sokakta bu sabah saatlerinde üç katlı bir binanın zemin katında elektrik sobasının devrilmesi sonucu yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Büyükada itfaiye erleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı. 112 Acil Ambulansının da müdahale ettiği yangında herhangi bir yaralanma veya can kaybı meydana gelmedi. Mal sahibinin Almanya’da olduğu binanın yangın çıktığı yerinde oturanlar kontrol amacıyla 112 Acil Ambulansı ile Büyükada Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek hizmet binasında sağlık kontrollerinden geçirildi. Sağlık kontrollerinden sonra Büyükada İlçe Emniyetine getirilen şahısların ifadeleri alındı.
1 | 8
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!-1
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!
2 | 8
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!-2
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!
3 | 8
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!-3
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!
4 | 8
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!-4
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!
5 | 8
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!-5
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!
6 | 8
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!-6
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!
7 | 8
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!-7
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!
8 | 8
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!-8
Büyükada'da elektrik sobasından çıkan yangın paniğe neden oldu!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, bugün bir dizi ziyaret için Büyükada’ya geldi. Özel’i Adalar Belediye Başkanı Ali Ercan Akpolat karşıladı. Özel, Partisinin Adalar İlçe Başkanlığı ile Adalar Belediyesi’ne ziyarette bulunup, Lozan Antlaşması’nın 101. Yılı nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılarak bir konuşma gerçekleştirdi. 5 Adabüs 3 taksi CHP Genel...
Heybeliada’da “akülülerimize dokunmayın” buluşması kapsamında İmza kampanyası başladı. UKOME kararı toplanan akülü araçlar için Heybeliadalılar araçlarını geri istiyor. Adalar Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) yönergesindeki şartları taşımayan akülü araçların toplanmaya başlandığını duyurmuş, Adalar’da UKOME kararına uymayan akülü araçlar toplanmaya başlamıştı. Akülü araçların UKOME kararı gereği toplanmaya başladığı Adalar İlçemizde, bireysel...
Adalar Belediye Başkanının ücretsiz halk plajı adı altında açılan Aya Nikola Plajı, gazetemiz tarafından önceki yıllar bir çok kez haber yapılmış ve buradaki tehlike anlatılmaya çalışılmıştı. Öncelikle açılışı yapılan plajda gerçekleşen düğündeki çiftimizi kutluyor “Allah bir yastıkta kocatsın” diyoruz. Gönderilen videolara baktığımda bu plajın geçmişi gözümün önüne geldi. Burayla ilgili...
Adalar’da korsan kıyı taşımacılığı yapılırken sessizliğini koruyan Adalar Belediye Başkanı Ali Ercan AKPOLAT, diğer yandan UKOME kararı uyarınca şartları taşımayan akülüleri toplamaya devam ediyor. Bu işletmeler, deniz kıyılarını zapt ettiği yetmezmiş gibi iskele şeritlerinide bu şekilde zapt edip vatandaşa seyir imkanı tanımıyor. Aynı İDO İSKELELERİNİN Üsküdar Belediye Başkanı (önceki dönem...
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Adalar Belediyesi’nin Adalar ilçemizde sahil kesimlerin, merkezdeki sokak ve caddelerin temizlenip, bu çalışmaların resimlerinin çekilerek ilgili kurumların sosyal medya hesaplarından yayınlanması ancak ilçemizdeki üst taraflarındaki sokakların ihmal edilmesi burada oturan sokak sakinlerinin tepkisini çekiyor. Büyükada Tepeköy’den gazetemize gönderilen fotoğraflarda çöplerin yollara saçıldığı, çöp konteynerinin ağzına...
Adalar İlçemizdeki “azmanbüs” eylemleri 36’ıncı günde de devam etti. Her geçen gün eleştrilerini değişik bir şekilde gündeme getiren aktivistler, bu sefer de bisikletleriyle İETT’nin elektrikli minibüslerinin önüne geçip eylemlerine devam ettiler. ‘İstanbul’un en güvenli bisiklet parkuru ve Türkiye’nin tek yaya yolu bölgesi Adalar’ı beraber korumak için, İlelebet keyifle ve güvenle...