Büyükada’da eline kazma kürek alıp yolları kazan kazana!

Büyükada’da eline kazma kürek alıp yolları kazan kazana!
Yayınlama: 21.07.2023
A+
A-

Büyükada’da daha önce bir çok imara aykırı eklentileriyle gündeme gelen bir otel, yeni yaptığı ve bir çok imara aykırı eklentisi olan inşaatına elektrik bağlamak için iddiaya göre izinsiz özel bir şirket çağırarak ağır makinalarla neredeyse yolu 1 km kazması, Adalıların tepkisine neden oldu.


Olay önceki gün Büyükada’da meydana geldi. İmara aykırı bir çok eklentisi olan bir otelin sahibi, yeni inşaatına elektrik çekmek istedi ve AYEDAŞ’a başvurdu. İddiaya göre yetkililer: “trafoya kadar hatın ucunu getir, bizde bağlantı yapalım” dedi. Bunun üzerine harekete geçen otel sahibi özel bir şirketle anlaştı. Özel şirket gelip tabela, bir açıklama bilgisi, yeterli bir şekilde güvenlik önlemleri almadan yolları kazmaya başladı.


Hiç bir açıklama yapılmayan, işi kimin yaptığına dair bir tabela asılmayan, gelişi güzel yapılan çalışmalar mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Toz ve gürültüden rahatsız olan mahalle sakinleri şikayetçi. Mahalle sakinleri şikayetlerini CİMER’e kadar götürdüler. Alınan tedbirlerin yetersiz olduğu, bir bantla güvenliğin sağlandığı, hiç bir uyarıcı levhanın asılmadığı çalışmalar son sürat devam ediyor.

Büyükada'da eline kazma kürek alıp yolları kazan kazana!
Büyükada'da eline kazma kürek alıp yolları kazan kazana!

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.