Büyükada’daki TERRACE LİDO’yu yapan İnanlar İnşaat’ın sahibi Serdar İnan kaçtı iddiası

Büyükada’daki TERRACE LİDO’yu yapan İnanlar İnşaat’ın sahibi Serdar İnan kaçtı iddiası
Yayınlama: 15.04.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:32
A+
A-

İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan’ın kaçtığı ileri sürülürken, projelerin yarıda kaldığı, birçok kişinin mağdur olduğu belirtiliyor.

 

İnanlar İnşaatın sahibi Serdar İnan tarafından yapılan Büyükada’daki TERRACE LİDO binası imara aykırı yapıldığı iddiası ile mahkemeye götürülmüş Av. Kemal Kil tarafından takip edilen davada Danıştay 6.Daire Başkanlığı, LİDO için İstanbul 4.İdare Mahkemesi’nce verilen İmar Mevzuatına uygun değildir kararını ONAYLAMIŞTI.

Hürriyet yazarı Jale Özgentürk ise Serdar İnan’ın kaçtı söylentileriyle  ilgili son günlerde konuşulan iddiayı köşesine taşırken, şu ifadeleri kullandı:

“Son günlerde hem sosyal medyada hem iş dünyasında gündeme gelen bir iddia var: İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan kayıplara karıştı…

İnanlar İnşaat, başta gayrimenkul olmak üzere sigorta ve otomotiv sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Serdar İnan’ın Kanada ya da Avustralya’ya yerleştiği öne sürülüyor.

Alacaklı çalışanlar ve İnanlar’ın devam eden projelerinden konut alanların da Serdar İnan’a ulaşamadığı sosyal medyada gösterdikleri tepkilerden anlaşılıyor. Binlerce konut üreten ve ilginç projelerle gündeme gelen İnan, Ağustos 2016’da FETÖ/PDY finans yapılanması soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. İnan bu olay sonrası yaptığı açıklamada “İfademin alınmasını müteakip bu soruşturma ile şahsımın bir alakasının olmadığı anlaşılmış Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile koşulsuz serbest bırakılma kararı alınmıştır” demişti.

50 yılı aşkın süredir faaliyette olan bir firmanın en tepe isminin, hakkındaki ‘kaçtı’ iddialarına karşı sessiz kalması dikkat çekici. İddialar üzerine biz de geçen hafta kendisine ulaşmaya çalıştık. Ancak ne şirketinden ikna edici bir cevap alabildik ne de bir yetkiliyle konuşabildik. Serdar İnan mesajlarımıza da dönüş yapmadı.Bu arada ‘kaçtı’ iddiaları üzerine bazı alacaklı bankaların da harekete geçtiği bize ulaşan bilgiler arasında. Bakalım önümüzdeki günlerde Serdar İnan’dan bir ses çıkacak mı?” ifadelerini kullandı

TERRACE LİDO İÇİN YIKIM KARARI VAR

Büyükada yalı mahallesi, 13 pafta, 21 ada, 27 parsel sayılı taşınmaza (LİDO) ilişkin olarak, İstanbul V Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge kurulunun, 13.01.2010 sayılı tarih ve 2260 sayılı proje onayına dair kararı ve bu karar dayanılarak Adalar Belediye Başkanlığı tarafından verilen 10.03.2010 tarih ve 392 sayılı inşaat ruhsatının, kurulun 1/1000 ölçekli planları varmış gibi geçici yapılanma koşullarını dikkate almadan 1/5000 ölçekli plana aykırı olarak kararlar aldığı ve alınan kurul kararının sit şartlarına aykırı olduğu,mevcut kurul kararı ile geçici yaoılanma koşullarının ihlal edildiği,  komşu çekme mesafe payının göz ardı edildiği ve komşu parselinin  istikamet koşullarının aşıldığını, dava konusu işlemin usul ve yasalara aykırı olduğu iddiaları ile  İPTAL istemiyle açılan davaya, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Adalar Belediye Başkanlığı hukuka her hangi bir bir aykırılık olmadığı ve davanın red edilmesi yönünde savunma vermiş ancak Av. Kemal Kil tarafından takip edilen davada İstanbul 4.İdare Mahkemesi 2010/1707 Esas no,2011/2177 karar no ile Adalar belediyesinin 10.03.2010 tarih ve 392 sayılı inşaat ruhsatının 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’nda öngörülen ilke ve araçlarına ve İmar Mevzuatı’na uygun olmadığı sonucuna vararak dava konusu işlemlerin İPTALİNE hüküm vermiş, Danıştay temyiz yolunu açık bırakmıştı.

SEDAR İNAN’IN  TWİTTER HESABINDA ATILAN TWİTLER

Büyükada'daki TERACE LİDO'yu yapan İnanlar İnşaat'ın sahibi Serdar İnan kaçtı iddiasıBüyükada'daki TERACE LİDO'yu yapan İnanlar İnşaat'ın sahibi Serdar İnan kaçtı iddiasıBüyükada'daki TERACE LİDO'yu yapan İnanlar İnşaat'ın sahibi Serdar İnan kaçtı iddiasıBüyükada'daki TERACE LİDO'yu yapan İnanlar İnşaat'ın sahibi Serdar İnan kaçtı iddiası

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.