Cumhuriyetin ilanının 96 yılı Adalar’da kutlandı.

Cumhuriyetin ilanının  96 yılı Adalar’da kutlandı.
Yayınlama: 29.10.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:25
A+
A-

Türkiye’de “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” kuralını devlet yönetimine yerleştiren, demokrasiyi taçlandıran Cumhuriyetin ilanının 96 yılı Adalar’da kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında Büyükada’da da çelenk sunma töreni düzenlendi. Adaların  yoğun katılımı ile  büyük bir coşku içinde kutlanan törenin ardından, Kaymakam Dr. Mustafa Ayhan, vatandaşlarla buluşarak talep, istek ve önerilerini ilgi ile dinledi.

Cumhuriyetin ilanının 96 yılı Adalar'da kutlandı.

Adalar Kaymakamı Dr. Mustafa AYHAN’ ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

“Milletimizin tarih boyunca büyük bedeller ödeyerek elde ettiği en büyük  kazanımlardan olan Cumhuriyet’imizin 96. yıl dönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.

Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen aziz milletimizin vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla, bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle topyekün inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşımız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır.  Bu büyük zaferin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir.

Cumhuriyetin ilanının 96 yılı Adalar'da kutlandı.


Cumhuriyetimiz, bu topraklar üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı kökeni, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun hiç bir ayrım yapmaksızın her bir ferdinin, bu ülkenin aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir olarak gören, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir telakkiye sahiptir.Ülkemiz için bir zenginlik olan söz konusu farklılıkları ayrılıklara dönüştürmeye, kadim kardeşliğimizi sabote etmeye, vatanımızın bütünlüğünü milletimizin birliğini bozmaya yönelik kirli oyunları ve bu oyunları kurgulayanlara feraset sahibi milletimiz dün olduğu gibi bugünde hak ettiği cevabı verecek güce, kudrete ve azme sahiptir.

Bu birlik ve beraberlik içerisinde ülkemiz, büyük önder Atatürk’ün önümüze koyduğu ‘muasır medeniyetler seviyesine ulaşma’ hedefinde, her zaman emin adımlarla ilerleyip, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmaya dün olduğu gibi bugünde devam edecektir.

Cumhuriyetin ilanının 96 yılı Adalar'da kutlandı.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Savaşı’nda, 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birliği ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) bütün Adaları bayraklarla donatması dikkat çekti

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet