Dünya Temizlik Günü, Adalar’da pis sularla kutlandı!!!

Dünya Temizlik Günü, Adalar’da pis sularla kutlandı!!!
Yayınlama: 20.09.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:15
A+
A-

Büyükada’da ana caddede çöp kamyonlarından sızan pis sular kamyon gittikten sonra yol boyunca sinekten böceğe her türlü haşerenin ziyafet sofrası oluyor.

Dünya Temizlik Günü’nde, Adalar Belediyesine ait çöp arabalarının arkasından sızan suların sinek vs. gibi mikrop taşıyıcılarının yuvası olduğu ve kötü kokulara neden olduğu belirtiliyor. Mahalle aralarında çöp tenekelerinden çöpleri çöp arabasında sıkıştırıp içerideki haznesine istifleyen bu araçların içinde bulunan ve sıkışan çöplerden arta kalan suyun toplandığı bölümden dışarı sızan pis çöp suları sıcak yaz günlerinde hastalığa davetiye çıkarıyor.

Resimde de görüldüğü üzere çöp arabasından sızan pis çöp suları mahalle halkını tedirgin ediyor. Büyükada’da ana caddelerde etrafa hem pis koku hem de tehlike saçan bu sızıntılar hakkında zabıtaya bilgi veren mahalle sakinleri bir sonuç alamamaktan şikayetçi. Önlem almanız için İlla birileri hastalıktan kırılması mı gerekiyor?

Vatandaşlar çöp kamyonların sızan ve insan sağlığını tehdit eden pis sular nedeniyle çöp kokusundan rahatsız olduklarını dile getirerek, Adalar Belediye ekiplerini göreve davet etti.

“Sürekli çöp araçları buradan geçiyor. Pisliklerini buradan akıtıp sağlımız açısından ve müşterilerim açısından rahatsız oluyoruz. Sürekli çöp arabalarından akan pis su yollara akıyor. Bu duruma bir çözüm istiyoruz. Belediyedeki yetkilileri ikaz etmemize rağmen bilerek bu sorunu çözmüyorlar. Bu kadar kalitesiz, bilgisiz çalışanın olduğu başka bir belediye herhalde yoktur. Yetkililerden çözüm istiyoruz”

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.