Heybeliada’da Perili Köşk savaşı!

Heybeliada’da Perili Köşk savaşı!
Yayınlama: 05.04.2014
Düzenleme: 22.04.2014 09:17
A+
A-

Heybeliada'da Perili Köşk savaşı!

 

Yüksek Mimar Ali Ekrem Olguner (94), Heybeliada Perili Köşk’ün sahibi olan oğlu Doğan Olguner ile torunu Ozan Olguner’in can güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle koruma talebiyle mahkemeye başvurdu.

Mahkeme 3 ay süreyle baba ve oğlun, Ali Ekrem Olguner’e yaklaşmamasına karar verdi. Heybeliada Sanatoryumu’nu yapan, Bebek’te oturan Ali Ekrem Olguner, savcılığa ve mahkemeye verdiği belgelerde, bakıma muhtaç olduğu halde ne oğlunun ne torununun kendisiyle maddi ve manevi açıdan ilgilendiklerini iddia etti. Olguner, mallarının yönetilmesi için kayyum atanmasını istedi.

İstanbul Bebek’te yaşayan yüksek mimar  94 yaşındaki Ali Ekrem Olguner , “Can güvenliğim tehlikede” diyerek oğlu ve torunu hakkında suç duyurusunda bulundu.Olguner, tapuları kendisine ait olan Heybeliada Perili Köşk’ü oğluDoğan Olguner’e, Bebek’teki bir dairesini ise torunu Ozan Olguner’e hediye etti. Mimar baba, ilerleyen yaşı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Oğlu ile torunu ise vesayet davası açtı ve Olguner’in mallarını yönetecek durumda olmadığına dair rapor alınmasını talep etti.
Hiçbir şeyden haberi olmayan Ekrem Olguner, bakıcısının vesayet davası için rapor aldırmaya çalıştığını öğrenince  oğluyla tartıştı. Şubat 2014’te ise ağırlaşan baba, hastaneye kaldırıldı.Oğlu ve torunu gerektiği ilgiyi göstermediği ve Olguner’in parasız bir halde hastanede kaldığı ve bu nedenle, Bebek’teki evini satmak istediği iddia ediliyor. Ancak buna oğlunun izin vermediği, ünlü  mimarın, “Akli melekeleri yerindedir” yönünde rapor aldığı belirtiliyor. Ardından İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne, şirket ve malların yönetilmesi için kayyum atanması istemiyle dava açan Olguner, bununla da yetinmeyerek  torunu ve oğlundan korunmak için mahkemeye başvurdu. Oğul ve torunun 3 ay süreyle Ali Ekrem Olguner’e yaklaşmamasına karar verildi.

 

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 43 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet