İBB, Adalar’da kullanılmak üzere 60 elektrikli araç alacak

İBB, Adalar’da kullanılmak üzere 60 elektrikli araç alacak
Yayınlama: 14.04.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:18
A+
A-

Adalar’da kullanılan elektrikli araçların geçici olarak kullanılma izin sürelerinin dolması üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adalar’da ulaşım talebini sağlamak amacıyla 60 elektrikli araç alım ihalesi yapacak.

İBB, Adalar'da kullanılmak üzere 60 elektrikli araç alacak

İETT, “60 Adet 4 Kişilik Elektrikli Araç Alımı” için ikinci kez ihale açtı. Heybeliada koşullarına göre ve Heybeliada’da yapılacak test sürüşlerine göre belirlenecek olan araçlar, şoförle birlikte 4 kişilik olacak. Renk ve iç donanım özellikleri idare tarafından belirlenecek olan elektrikli araçların alım ihalesi 7 Mayıs’ta yapılacak ve araçlar partiler halinde Büyükada’da idareye teslim edilecek.

İhale şartnamesine göre, araçların iç ve dış yüzey rengi, döşemeler ve zemin kaplama renkleri ve deseni, araçta bulunacak yazılar, yolcu koltuk deseni ve koltuk yerleşim planı, ABS, trim, desen ve renkleri imalattan önce idare onayına sunulacak.

  • Araçlar tam yükte yüzde 20’lik eğimde durma kalkma kabiliyetine sahip olacak. Araçta sürücü hariç, en az 3 yolcu koltuğu olacak. Koltukların tamamı ön tarafa bakacak.
  • Aracın arkasında kapalı tip minimum 200 litre hacminde bagaj bulunacak.
  • Araçların menzili Heybeli Ada’da şartnamede belirtilen güzergahta tam şarjda, tam yükte ve elektriksel almaçların hepsi çalışırken araç tesliminde minimum 100 km olacak. Test sürüşü, Heybeliada’da 7 kilometrelik güzergahta yapılacak.
  • Araçların uzunluğu en fazla 4 metre, genişliği aynalar hariç en az 1.2 metre, en fazla 1.4 metre, aracın yüksekliği en fazla 2.2 metre olacak.
  • Yüklenici şoför personele idarenin belirleyici program dahilinde araç tesliminden sonra eğitim verecek.
  • Yüklenici, en az 5 şoför personele idarenin belirleyici program dahilinde araç tesliminden önce ve araç tesliminden sonra garanti süresince idarece belirlenen dönemlerde eğitmen şoför eğitimi verecek.

İBB, 7 Mayıs’ta saat 11.00’da Beyoğlu’nda bulunan İETT Satınalma Daire Başkanlığı’nda gerçekleştireceği ihaleyle, 60 adet 4 kişilik elektrikli araç alımı yapılacak.

Şartnamede yer alan bilgilere göre elektrikli araçlar İETT’ye partiler halinde teslim edilecek. İşe başlama tarihinden itibaren ilk parti 20 adet araç 30 Haziran 2021 tarihine kadar, ikinci parti 20 adet araç 15 Temmuz 2021 tarihine kadar, üçüncü parti 20 adet araç 30 Temmuz 2021 tarihine kadar teslim edilecek

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet