İstanbul’da kaybolan Rus turisti arama çalışmaları sürüyor

İstanbul’da kaybolan Rus turisti arama çalışmaları sürüyor
Yayınlama: 04.08.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:16
A+
A-

Ragin’i aramak için İstanbul’a gelen babası Fyodor Ragin, Sputnik’e demecinde oğlunun kaybolduğu gün gitmek niyetinde olduğu Büyükada’da arandığını, İstanbul’daki hareketlerinin tespiti içinse kamera kayıtlarının tarandığını anlattı.

Ragin, “Aramalardan henüz sonuç alınamadı. Makar, kaybolduğu gün gitmek istediği Büyükada’da, ayrıca İstanbul’da kamera kayıtları üzerinden aranıyor. Konsolosluk bize yardım ediyor, polis de çalışıyor. Avukatları devreye aldık. Biz de dostlarımızla birlikte aramaya devam ediyoruz” diye konuştu.

16 Temmuz’da İstanbul’a gelen Makar Ragin, 29 Temmuz’da öğrenim gördüğü Vilnius’a dönmesi gerekiyordu. Ragin, Fatih’te kaldığı otelden 28 Temmuz’da çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamamış, eşyaları ve belgeleri ise otelde kalmıştı.

Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Sputnik’e yapılan açıklamaya göre, Rus diplomatlar, emniyet kurumlarına başvurarak Ragin’in kaybolduğunu bildirdi. Konsolosluk çalışanları, Ragin’i aramak için İstanbul’a gelen ailesi ile de irtibat halinde.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.