İstanbul’un en güzel bisiklet rotaları nerelerdir?

İstanbul’da yeşilliğin ortasında rüzgârı arkanızda bırakarak temiz hava almaya ne dersiniz? Hafta sonunun vazgeçilmez aktivitelerinden biri olan …

İstanbul’un en güzel bisiklet rotaları nerelerdir?
Yayınlama: 14.07.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:16
A+
A-

İstanbul’da yeşilliğin ortasında rüzgârı arkanızda bırakarak temiz hava almaya ne dersiniz? Hafta sonunun vazgeçilmez aktivitelerinden biri olan bisiklet sürmek, yaz mevsiminde yapılacak en güzel aktivitelerden biridir. Peki, İstanbul’un en güzel bisiklet rotaları nerelerdir? İşte cevaplar…

İstanbul, yoğun ve kalabalık bir hayatı içinde barındıran hızlı bir şehirdir. Burada yoğun iş temposu içerisinde hem eğlenebileceğimiz hem de stresten arınabileceğimiz bir zaman dilimi oluşturmakta kimi zaman zorlanabiliyoruz. Özellikle güneşin kendini gösterdiği şu günlerde ailemiz ve sevdiklerimizle keyif alabileceğimiz aktivitelere ihtiyaç duyuyoruz. İstanbul’da doğaya kucak açabileceğimiz muhteşem güzellikteki yerlerde hafta sonunu değerlendirmek mümkün. Doğa ve spor tutkunları için vazgeçilmez aktivitelerden biri olan bisiklet sürmek ise hem dinlendirici hem de huzurlu bir etkiye sahiptir. Kulaklığınızı takarak güzel bir şarkı eşliğinde bisiklet sürebileceğiniz İstanbul’un en güzel bisiklet rotalarına göz atmaya ne dersiniz? 

AYDOS ORMANI 

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Aydos Ormanı, bisiklet sürmek ve piknik yapmak için harika bir tercih olacaktır.

13 kilometrelik parkuruyla bisiklet sürmeye doyacağınız Aydos Ormanında, çam ağaçlarının arasında rüzgâra karşı bir yarış yapabilirsiniz. Aynı zamanda göz alıcı bir güzelliğe sahip olan Aydos Ormanı, yürüyüş, koşu ve kano yapmak isteyenler için de ideal bir yerdir.

ADALAR 

“Bisiklet sürmek için en uygun yer neresidir?” sorusunun en güzel cevabı Adalardır.

İstanbul’un keşmekeşliğinden uzaklaşıp kendinizi yeni bir dünyanın kucağında bulmak isterseniz Adalara kesinlikle gelmelisiniz.

Dilerseniz Adalar’dan bisiklet kiralayabileceğiniz gibi kendi bisikletinizle de buraya gelebilirsiniz. Eğer Büyükada’ya gitme kararı alırsanız; iskeleden başlayarak ada etrafında yaklaşık 12 kilometrelik bir tur atma imkânınız var. Eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapan Adalar’dan hangisine gitmek isterseniz isteyin hepsinde aradığınız huzuru bulacaksınız.

ORTAKÖY- BEBEK SAHİLİ

“Şehirden çok uzaklaşmak istemiyorum ancak keyifli bir bisiklet turu atmak istiyorum” diyenlerdenseniz; deniz ve doğasını soluyabileceğiniz Bebek Sahili, tam size göre. Ortaköy’den Bebek Sahiline doğru uzanan yaklaşık 5 kilometrelik yolda manzaraya karşı bisiklet sürebilirsiniz.

Aynı zamanda burası yürüyüş ve koşu içinde çok elverişli bir alanı kapsamaktadır. Yorulduğunuzda banklardan birine oturup muazzam güzellikteki İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

RUMELİ FENERİ, KİLYOS 

Bisiklet sürmeyi seviyorsanız pedal çevirerek harika bir hafta sonu geçirmek keyfinizi ikiye katlayabilir. Bir yanınıza İstanbul manzarasını diğer yanınıza da Karadeniz manzarasını alarak bisiklet sürmek ise keyfin ta kendisi niteliğinde olacaktır.

İstanbul’un Karadeniz’deki en uç noktası olarak bilinen Rumeli Feneri, bisiklet sürmek için ideal bir rota oluşturmaktadır. Benzersiz manzara eşliğinde Rumeli Feneri’nden Kilyos’a kadar uzanan toprak yolda bisiklet sürebilirsiniz. 

BELGRAD ORMANI 

Özellikle piknikçilerin sıklıkla tercih ettiği Belgrad Ormanı, muazzam büyüklüğü ve manzarasıyla dikkat çekmektedir. Tertemiz havayı ciğerlerinize doldurabileceğiniz Belgrad Ormanında yer alan 20 kilometrelik alanda gönlünüzce pedal çevirebilirsiniz.

Bu alanın 6 kilometresinin parkur olarak tasarlandığını da belirtmek gerekmektedir. Hem tek başınıza hem de dostlarınız ve ailenizle burada bisiklet sürebilirsiniz. Dilerseniz ardından güzel bir piknik de yapabilirsiniz!

FLORYA- YEŞİLKÖY SAHİLİ

Avrupa Yakasında deniz ve yeşilliğin içerisinde kendinize zaman ayırabileceğiniz yerlerden biri de Florya- Yeşilköy Sahilidir. Toplamda 6 kilometrelik parkuruyla bisiklet sürmek isteyenler için ideal alanlardan biridir. Hafta sonu hem deniz havası almak hem de güzel bir egzersiz yapmak için Florya- Yeşilköy sahilinde bisiklet sürebilirsiniz. Ardından minik bir mola vererek ağaçların altında uzanıp gökyüzünün de tadını çıkarmayı unutmayın! (BÜLTENLER)

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.